F1. Szef ekipy i drugi kierowca Renault ciągle poszukiwani

Partnerstwo z Genii Capital zagwarantowało co prawda Renault przyszłość w Formule 1, ale pytania dotyczące obsady drugiego auta stajni z Enstone oraz wyboru nowego kierownictwa wciąż pozostają bez odpowiedzi - czytamy na portalu F1.pl. Istnieje możliwość, że szefem zostanie Alain Prost, a kierowcą jego syn Nicholas.

Zastępujący zwolnionego w wyniku afery singapurskiej Flavia Briatorego, Bob Bell już w chwili promocji na szefa ekipy podkreślał, że w jego przypadku jest to funkcja tymczasowa, choć wielu obserwatorów uważało, że to właśnie Irlandczyk powinien na stałe przejąć ster francuskiej ekipy. Tak się jednak nie stanie.

Chociaż na konkrety przyjdzie nam poczekać do stycznia, w kontekście tym najczęściej wymienia się kandydatury czterokrotnego czempiona F1 Alaina Prosta, szefa powiązanej z Genii Capital spółki Gravity Sports Management Erica Boulliera oraz Gerharda Bergera. Były współwłaściciel Toro Rosso i kierowca m. in. Benettona, McLarena i Ferrari zaprzeczył jednak tym rewelacjom.

Innym rozwiązaniem, o którym donosiły media miało być zatrudnienie obecnego szefa rajdowego zespołu Citroena i działu sportu firmy Peugeot, Oliveira Quesnela, ale według fińskiego Turun Sanomat, Francuz odrzucił propozycję Renault. Lista ewentualnych następców Bella zawiera podobno również nazwiska szefa startującej w GP2 ekipy ART Grand Prix Fredericka Vasseura, a także prezesa Prodrive'u Davida Richardsa oraz Craiga Pollocka.

Kto partnerem Kubicy?

Jeśli wierzyć sygnałom płynącym z obozu nowych współwłaścicieli Renault, okazja reprezentowania barw zespołu może pojawić się przed Ho Pin-Tungiem - jednym z kierowców, o kariery których dba Gravity Sports Management.

Na drugą szansę w Renault liczy Romain Grosjean, który po zastąpieniu przed Grand Prix Europy Nelsinho Piqueta wyraźnie nie radził sobie w trudnym R29. - Wiemy już kto został partnerem Renault i wiemy, że marka nadal będzie obecna w wyścigach Grand Prix. Liczę, że nie zrezygnują ze mnie, biorąc pod uwagę naszą współpracę trwającą od 2006 roku - mówił Grosjean w rozmowie z L'Equipe.

Francuskie media donoszą tymczasem, że do roli kierowcy rezerwowego, którego obowiązki pełnił dotychczas kierowca Virgin Racing Lucas di Grassi, przymierzany jest syn Alaina Prosta, Nicholas. 28-latek ma na swoim koncie starty w World Series by Renault, A1 Grand Prix oraz wywalczony w 2008 roku tytuł mistrza Euroseries 3000.

Menedżer Kubicy: klauzula jest, nie ma rozmów z Mercedesem Najświeższe informacje o Renault - na F1.pl >