Formuła 1: Morelli ufa Renault

Włoski agent Roberta Kubicy, Daniele Morelli ufa w działania szefów francuskiego koncernu. - Chciałbym wierzyć, że Renault ma bardzo dobre gwarancje na przyszłość. Nie ma powodów do niepokoju. Podstawowe pytanie dotyczy konkurencyjności auta. W jakim stadium prac znajduje się samochód? Uważamy, że pod tym względem wszystko jest w porządku - dodał.

Kubica zawarł z Renault umowę, ale ze względu na ogłoszone dzisiaj zmiany własnościowe w ekipie, manager Roberta zwrócił się do francuskiego zespołu o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Nie ma oczywiście powodów do niepokoju, ponieważ przyszłość zespołu wydaje zmierzać w dobrym kierunku. Z pewnością największe znaczenie ma dla Polaka konkurencyjny samochód, a program rozwojowy modelu R30 daje podstawy do optymizmu.

- Zasadniczo nie mamy nic przeciwko nowej sytuacji, ale ważne, abyśmy wiedzieli, kto będzie zarządzał zespołem i jaka będzie ich strategia - tłumaczył Morelli. - Może być lepsza lub gorsza. Potrzebujemy przynajmniej kilku dni na ocenę sytuacji, więc nie chcę się teraz definitywnie wypowiadać. Nie mam wystarczających informacji, aby ocenić nowego partnera, ale ufam, że Renault zdobyło wystarczającą wiedzę na jego temat, ponieważ to do nich należy dbałość o wizerunek marki.

Menedżer Kubicy: klauzula jest, nie ma rozmów z Mercedesem Więcej o Formule 1 czytaj na F1.pl >