Robert Kubica w Driver Rally Show. Kapitalny pierwszy oes, później problemy

Robert Kubica zajął bardzo wysokie trzecie miejsce na pierwszym odcinku specjalnym Driver Rally Show niedaleko Werony we Włoszech. Niestety Polaka zabrakło w wynikach drugiego i trzeciego oesu. Kubica po raz kolejny jechał Renault Clio R3 ze stajni DP Autosport. Jeszcze nie wiadomo, co było przyczyną wycofania się Kubicy z dalszej części rajdu.

Pierwszą próbę o nazwie Bettola Kubica przejechał perfekcyjnie. W klasyfikacji generalnej przegrał jedynie z dwoma kierowcami - Alessandro Taddei i Nicolą Patuzzo. Obaj jadą jednak dużo silniejszymi Peugeotami 206 WRC. W klasyfikacji R3 Kubica był zdecydowanie najlepszy.

Kubica jadący z pilotem Jakubem Gerberem nie ukończyli jednak drugiego, ponad 13-kilometrowego oesu Ca del Diaolo. Tutaj najszybszy był po raz kolejny Taddei.

Driver Rally Show to kameralna impreza składająca się z sześciu odcinków specjalnych. Na prawym fotelu w rajdówce Kubicy tym razem zasiadł Jakub Gerber. Pięć lat temu poznański pilot towarzyszył Robertowi w czasie startu w Barbórce Warszawskiej. Gerber znany jest ze startów z aktualnym wicemistrzem Polski Tomaszem Kucharem, prywatnie przyjacielem Kubicy.

Specjalny serwis Sport.pl - Robert Kubica ?

Więcej o: