Renault sprzedaje udziały, ale zostaje w Formule 1

Jak wynika z informacji BBC, podczas czwartkowego spotkania zarząd Renault postanowił sprzedać większość udziałów w ekipie z Enstone. W 2010 roku zespół będzie nadal startował pod nazwą Renault. Kontrakt z zespołem ma Robert Kubica.

Francuzi zatrzymają jedynie 25% udziałów, ale w 2010 roku zespół nadal będzie startował pod szyldem Renault. Nie wiadomo, kto został nowym właścicielem teamu - faworytem był jednak Gerard Lopez, biznesmen z Luksemburga, szef spółki inwestycyjnej Genii Capital. Jego kontrkandydatem był David Richards, szef brytyjskiej firmy Prodrive, były szef teamu Benetton. Tajemnicą pozostają również detale kontraktu.

Oficjalna informacja w tej sprawie ma zostać opublikowana w przyszłym tygodniu.

Renault sprzedane! Kubica zaryzykuje i zostanie w teamie? Klauzula Kubicy

Jak podało L'Equipe, Robert Kubica ma klauzulę w kontrakcie pozwalającą mu na odejście przy zmianach właścicielskich. Nie musi to jednak oznaczać, że Polak odejdzie z Renault tylko dlatego, że Lopez (czy inna firma) je przejmie. Wiele zależy od gwarancji, na których tak bardzo zależało Kubicy, gwarancji bezpieczeństwa i spokojnego przygotowania się do sezonu - pisze na blogu Bartosz Raj ?

Więcej o tej sprawie na portalu F1.pl ?