Komunikat FIA: Sauber zastąpi Toyotę w F1

Miedzynarodowa Federacja Samochodowa ogłosiła w czwartek, że Sauber zajmie miejsce Toyoty w stawce F1. Szwajcarska ekipa będzie więc 13 ekipą startującą w nowym sezonie.

- FIA poinformowała BMW Sauber AG, że ich zgłoszenie do mistrzostw świata F1 w 2010 roku zostało przyjęte - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Międzynarodową Federację Samochodową. "

- Po podpisaniu Porozumienia Concorde, BMW Sauber otrzyma trzynaste miejsce na liście startowej, opuszczone przez zespół Toyoty. Przez ostatnie tygodnie FIA współpracowała blisko z właścicielem praw komercyjnych oraz zainteresowanymi zespołami i jest wdzięczna za ich pomoc w osiągnięciu najlepszego rozwiązania dla sportu.

Peter Sauber jest pełnoprawnym spadkobiercą wszystkich praw, jakie uzyskał poprzedni właściciel. Przejęcie byłego zespołu BMW przez konsorcjum Qadbak nie doszło do skutku i kontrola nad teamem wróciła kilka tygodni temu w ręce jego pierwotnego właściciela - Petera Saubera.

Zespół znowu w posiadaniu Saubera

- Czuję wielką ulgę, że udało nam się znaleźć rozwiązanie - powiedział Peter Sauber. - Oznacza to, że możemy utrzymać Hinwil i większość stanowisk pracy. Jestem przekonany, że nowy zespół czeka w Formule 1 świetlana przyszłość. Szczególnie teraz, kiedy sport przechodzi przemiany, które powinny przynieść korzyści prywatnym ekipom - podkreślał Szwajcar po odkupieniu udziałów od BMW.