Kubica w Rallye du Var. Kubica wyluzowany jak nigdy podczas konferencji prasowej

Robert Kubica i Sebastien Loeb byli gośćmi na konferencji prasowej przed Rallye du Var. Polak miał bardzo dobry humor i złapał świetny kontakt z Loebem. Relacja na żywo z pierwszego dnia rajdu od 15 na Sport.pl.

Zobacz Kubicę na odcinku testowym - Zczuba.tv  ?

Dziennikarze zapytali Kubicę, czy pamięta nazwisko ostatniego kierowcy F1, który wystartował w Rallye du Var. - Powiedzcie, w którym roku to było, to spróbuję zgadnąć - odparł Polak. Kiedy usłyszał, że chodzi o sezon 1982, wybuchnął śmiechem. - Wtedy nie było mnie jeszcze na świecie!

Siedzący obok Kubicy Sebastien Loeb pospieszył z podpowiedzią. - Alain Prost - powtórzył głośno za sześciokrotnym rajdowym mistrzem świata Kubica

Prost w późniejszych latach zdobył cztery tytuły mistrza świata Formuły 1, ale nie dojechał wtedy do mety rajdu. Kubica zapowiedział, że postara się poprawić osiągnięcie Francuza i ukończyć zawody.

Po konferencji Kubica i Loeb pozowali do zdjęć na pokładzie łódki, cumującej przy nabrzeżu w Sainte Maxime. Dołączył do nich jeden z gości rajdu, Jean Ragnotti. W latach 70. i 80. Francuz dokonywał legendarnych wyczynów za kierownicą przednionapędowych rajdówek Renault, dwukrotnie zdobywając mistrzowski tytuł w swoim kraju.

Kubica i Loeb są największymi gwiazdami Rallye du Var. Budzą wielkie zainteresowanie mediów i kibiców. Podczas czwartkowego odcinka testowego wokół ich samochodów zbierały się tłumy. Kubica jest w pewnym sensie lokalnym kierowcą, bo mieszka w położonym niedaleko Monako.

Najświeższe informacje o Kubicy - na F1.pl ?

Więcej o: