Kubica w Rallye du Var. Plejada kierowców wyścigowych na starcie rajdu

Robert Kubica nie będzie jedynym kierowcą wyścigowym, który wystartuje w piątek w Rallye du Var. Polak będzie rywalizował m.in. Romainem Dumasem, który testował kiedyś bolid F1 koncernu Renault. Relacja na żywo z rajdu od 15 na Sport.pl.

Zobacz Kubicę na odcinku testowym - Zczuba.tv  ?

Na liczącej ponad 180 załóg liście zgłoszeń znajduje się Stéphane Sarrazin, który ma na koncie także jeden start w Formule 1, pojedzie Peugeotem 207 Super 2000.

W tej samej klasie co Polak rywalizować będą także znani z torów wyścigowych Yann Clairay (Formuła Renault 2000, Formuła 3 i wyścigi Le Mans) oraz Romain Dumas, który w sezonie 2002 testował samochód Renault w Formule 1.

W piątek kierowcy rozpoczynają ściganie dopiero o 14:46, ale o 11:00 Kubica pojawi się na oficjalnej konferencji prasowej w malowniczej portowej miejscowości Sainte Maxime. Obok Polaka na pytania dziennikarzy odpowiadać będzie także gwiazda rajdu, sześciokrotny mistrz świata Sébastien Loeb.

Francuz startuje Citroënem C4 WRC, a na prawym fotelu zasiada jego żona Severine. Etatowy pilot Loeba, Daniel Elena, wystartuje za kierownicą Citroëna C2 R2 Max.

Rallye du Var: prawdziwy test rajdowych umiejętności Kubicy Najświeższe informacje o Kubicy - na F1.pl >

Więcej o: