Robert Kubica jedzie w Rajdzie Taormina-Messyna

W piątek i sobotę Robert Kubica poprowadzi Renault Clio R3 w sycylijskim Rajdzie Taormina-Messyna. Dla polskiego kierowcy to pierwszy oficjalny występ za kierownicą rajdówki od ponad czterech lat. - Pierwszego dnia odcinki są tak krótkie, że Robert bez problemu nauczy się ich na pamięć - mówi f1.pl Tomasz Kuchar, rajdowy wicemistrz Polski w sezonie 2009. Relacja na żywo na Sport.pl od 16.30

Nasz jedynak w Formule 1 nigdy nie krył zamiłowania do rajdów. Pięć lat temu wystartował w Rajdzie Barbórki Warszawskiej Mitsubishi Lancerem Evo VI ze stajni Tomasza Kuchara. Mimo znikomego doświadczenia za kierownicą rajdówki (wcześniej zaliczył jedynie krótki test na torze kartingowym w Starym Kisielinie pod Zieloną Górą) zajął siódme miejsce, wyprzedzając m.in. Krzysztofa Hołowczyca.

Niecały rok później, tuż po zdobyciu mistrzostwa World Series by Renault, Kubica otwierał trasę Rajdu Wawelskiego, prowadząc treningową Subaru Imprezę Tomasza Kuchara. Jechał bez oficjalnego pomiaru czasu, ale uzyskiwane przez niego rezultaty plasowały go w czołówce zawodników rywalizujących o mistrzostwo Polski.

Kontrakt z BMW Sauber uniemożliwiał Kubicy realizację rajdowych pasji, zatem Polak musiał ograniczać się do prywatnych jazd testowych. Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, aby startować w zawodach - i krakowianin skrzętnie z tego korzysta.

Kubica bierze się za rajdy. Jest w stanie walczyć w czołówką Podczas testów Michała Kościuszki, sprawdzającego Skodę Fabię S2000 z włoskiej ekipy DP Autosport, Kubica porozumiał się z szefem stajni i wypożycza na sycylijski rajd najmocniejszą rajdówkę spod znaku Renault: 230-konne Clio R3. - Robert Kubica obserwował nasze testy z Michałem Kościuszką - mówi Alessandro Pedrocchi - Doszliśmy do porozumienia i z przyjemnością udostępniamy kierowcy Formuły 1 Renault Clio R3 na Rajd Taormina-Messyna.

Na prawym fotelu białego Clio zasiądzie Michał Kuśnierz, który ma na koncie starty w mistrzostwach Polski w roli pilota Łukasza Witasa i Stefana Karnabala. W stawce 76 zgłoszonych załóg jest osiem aut w klasie R3C. Walka rozpoczyna się w piątek od dwóch bardzo krótkich odcinków specjalnych. W sobotę zawodnicy trzykrotnie pokonają pętlę składającą się z dwóch OS-ów, o długości dochodzącej do 20 kilometrów.

Tak Kubica pożegnał się z F1 w "wersji" BMW-Sauber - GALERIA, kliknij w zdjęcie

- Pierwszego dnia odcinki są tak krótkie, że Robert bez problemu nauczy się ich na pamięć - mówi portalowi PIT STOP Tomasz Kuchar, rajdowy wicemistrz Polski w sezonie 2009. - Trzymam za niego kciuki, choć niestety ze względu na obowiązki nie będę mógł kibicować mu na trasie.

Więcej F1 w sewisie - F1.pl ?