Prezydent koncernu Renault: Decyzja w sprawie F1 do końca roku

- Musicie być cierpliwi - powiedział Carlos Ghosn, szef koncernu Renault, dziennikarzom na konferencji wywołanej głośnym tematem opuszczenia Formuły 1 przez nowy zespół Roberta Kubicy

Rada dla Kubicy: Uciekaj natychmiast! ?

- Ogłosimy naszą decyzję - opuścić F1, czy w niej pozostać - do końca roku - dodał Ghosn. Przypomnijmy: w środę rano decyzję o odejściu z F1 ogłosiła Toyota, trzeci już z po Hondzie i BMW zespół, który nie wytrzymał finansowo obciążenia startami w elicie wyścigów.

Wieczorem zwołano pilne obrady Renault, pojawiły się informacje, że agent Kubicy wydzwania już do McLarena. Jednak dyrektor wykonawczy Renault F1 Team Jean Francois Caubet zapewnił, że zespół pozostanie w F1.

Kubica poszuka pracy gdzie indziej?

Niemieckie media sugerują, że przyszłość Kubicy we francuskim zespole już jest zagrożona i menedżer Polaka robi rozeznanie na temat dostępnych miejsc w innych zespołach. Motorsport-total.com podaje, że Morelli już podjął rozmowy z McLarenem, w którym miejsce obok Lewisa Hamiltona zwolnił Heikki Kovalainen.

Ferrari krytykuje władze F1

Honda, BMW, Toyota i być może Renault - to producenci, którzy wycofali się z F1, bądź rozważają taką decyzję. Według Ferrari odpowiedzialność za to ponoszą ludzie rządzący przez ostatnie lata Formułą. Według stajni elitarne wyścigi i ich uczestnicy mogą skończyć jak bohaterowie powieści Agathy Christie "Ten little Indians" - jeden po drugim ginął z rąk nieznanego mordercy.

Renault się wycofa, a Kubica trafi do McLarena?

Kierowcy BMW będą jeździć w Qadbak Sauber?