F1. Mark Hughes wybrał najlepsze przejazdy roku: Vettel, Button, Hamilton, Kubica i Fisichella

Jeden z najbardziej znanych brytyjskich dziennikarzy zajmujących się Formułą 1, publicysta ?Autosportu? i ekspert BBC Mark Hughes, w piątce najlepszych przejazdów roku umieścił m.in. występ Roberta Kubicy w Grand Prix Brazylii, w którym Polak z BMW Sauber zajął drugie miejsce.

"Udane kwalifikacje w trudnych warunkach były wstępem do doskonałego wyścigu, w którym wyprzedził Rubensa Barrichello w mistrzowskim i znacznie szybszym samochodzie Brawna" - napisał Hughes o jeździe Kubicy na torze Interlagos w Sao Paulo. Druga pozycja w GP Brazylii to najlepszy wynik Polaka w zakończonym 1 listopada sezonie i jedyne miejsce na podium w tym roku. "Kubica osiągnął je nawet pomimo tego, że od 10. okrążenia musiał zmagać się z przegrzewającym się silnikiem, który przekroczył swój limit kilometrów" - dodał Hughes.

Brytyjski publicysta umieścił wyczyn Polaka na czwartej pozycji na swojej liście. Przed nim znaleźli się Sebastian Vettel z Red Bulla za zwycięstwo w deszczowym GP Chin, mistrz świata Jenson Button, który na starcie GP Hiszpanii stracił miejsce na rzecz Barrichello, ale potem - po zmianie strategii w trakcie wyścigu - przejechał kilkanaście bezbłędnych i bardzo szybkich kółek i ostatecznie wygrał, a także Lewis Hamilton, który zdominował weekend na ulicznym torze w Singapurze, chociaż jego mclaren wydawał się być wolniejszym samochodem niż bolidy Brawna, Williamsa i Red Bulla.

Na piątej pozycji Hughes umieścił przejazd Giancarlo Fisichelli podczas wyścigu o GP Belgii. Doświadczony Włoch w słabym bolidzie Force India zajął na torze w Spa drugie miejsce, ale gdyby nie wczesna neutralizacja wyścigu, mógłby nawet wygrać. Pit Stop: Podium Kubicy było cudem, potężna wpadka BMW