Robert Kubica chce wystartować w rajdzie

Robert Kubica chce pojechać w odbywającym się pod koniec listopada Rajdzie du Var, eliminacji rajdowych mistrzostw Francji. - Zrobię to tylko dla przyjemności, nie będę się przejmował czasami - powiedział nowy kierowca Renault, który najprawdopodobniej poprowadzi Renault Clio.

Robert Kubica po Grand Prix Abu Zabi zakończył już współpracę z teamem BMW Sauber. Od tego momentu jest już kierowcą Renault, ale według przepisów do lutego przyszłego roku testy są zabronione i Polak nie usiądzie za kierownicą francuskiego bolidu. Kubica chciałby pojechać pod koniec listopada w eliminacji rajdowych mistrzostw Francji, rajdzie du Var za kierownicą Renault Clio. - Nie mam jeszcze stuprocentowej pewności, ale szanse na te start są poważne - powiedział Kubica francuskiemu magazynowi motoryzacyjnemu "Auto Hebdo".

- W rajdzie wystartuję tylko dla przyjemności, nie będę się przejmował czasami - powiedział Kubica. Polak rozpoczął już zbieranie informacji o trasie Rajdu du Var, który odbywa się na francuskiej riwierze. - Poprosiłem organizatorów o wideo z trasy rajdu, szukałem informacji w internecie - powiedział. - Znam drogi w tym rejonie, teraz oceniam, jak trudne będzie to zadanie. Tylko to mnie wstrzymuje - dodał Kubica, który znany jest ze swojej rajdowej pasji. Cztery lata temu, gdy nie był jeszcze kierowcą BMW Sauber, pojechał w kończącym sezon rajdowy w Polsce Rajdzie Barbórki.

Rajd du Var co rok przyciąga znane nazwiska sportów motorowych. W poprzedniej edycji wystartował Sebastien Loeb, którego pilotowała żona. Małym i słabym Citroenem C2 załoga zajęła trzecie miejsce. W tym roku oprócz Loeba start planuje także jego pilot Daniel Elena, ale pojedzie jako kierowca.

W ostatnim roku za kierownicą rajdówki zasiadł Kimi Raikkonen. Fin poprowadził Abartha Grande Punto w jednej z eliminacji WRC - Rajdzie Finlandii. Raikkonen zachwycił wszystkich dobrymi czasami i mówi się o tym, że po zakończeniu kariery wyścigowej, będzie ścigał się w rajdach.

Zabezpieczyłem sobie przyszłość. Na szczęście - mówi Robert Kubica ?

Więcej o: