Bruno Senna obok Roberta Kubicy w Renault?

Renault szuka drugiego kierowcy wyścigowego, który w przyszłym sezonie będzie ścigał się obok Roberta Kubicy. W gronie kandydatów jest Bruno Senna, siostrzeniec legendarnego Ayrtona, trzykrotnego mistrza świata.

Francuski zespół potwierdził, że 26-letni Senna może wziąć udział w zimowych testach, ale Brazylijczykiem poważnie zainteresowane są także nowe zespoły - Manor i Campos. - Rozmawiamy z kilkoma ekipami, a fakt, że w przyszłym roku na torze pojawi się kilka nowych samochodów, zwiększa szanse dla kierowców aspirujących do Formuły 1 - mówi Senna.

Brazylijczyk nie jest jedynym kandydatem do Renault, bo w gronie ewentualnych partnerów Kubicy wymienia się m.in. Lukę Di Grassiego (będzie testował samochód w zimie), Timo Glocka (obecnie Toyota) lub Nicka Heidfelda (BMW Sauber). Możliwe też, że zespół zatrzyma w wyścigowym samochodzie jeżdżącego w nim obecnie Francuza Romaina Grosjeana.

Dotychczasowy kontakt Senny z Formułą 1 ograniczył się dotychczas do kilkudniowych testów w Hondzie w listopadzie ubiegłego roku. Brazylijczyka przymierzano do miejsca wyścigowego kosztem Rubensa Barrichello, ale po wycofaniu się japońskiego koncernu, rozmowy się zakończyły.

Senna w latach 2007-8 ścigał się na zapleczu Formuły 1, czyli w serii GP2. W pierwszym sezonie był ósmy, rok później zdobył wicemistrzostwo przegrywając rywalizację doświadczonym Giorgio Pantano. W 2009 roku Senna startował w wyścigach serii LeMans.

Kubica liderem Renault, ale chce mieć silnego partnera

 

Blog Bartosza Raja: Kubica i Senna? Oby nie ?