Prasa o Kubicy: Miał zimną krew, innym gotowała się ona jak w mikrofalówkach

PRZEGLĄD PRASY. - Kubica, powracający na podium po rocznej przerwie, stanął na trzecim stopniu, ale szybko przegonił go stamtąd Lewis Hamilton, który przed rokiem na tym samym torze zapewnił sobie mistrzowski tytuł - podobnie jak teraz Button, także dzięki piątej lokacie - Czytamy w ?Rzeczpospolitej?. Pozostałe polskie tytuły także są pod wrażeniem wspaniałej taktyki i jazdy Roberta Kubicy w GP Brazylii.

Gazeta Wyborcza

Kubica jechał bardzo szybko - nieznacznie, ale z każdym kółkiem odrabiał straty do Webbera. Były sekwencje okrążeń, na których BMW Polaka było najszybszym samochodem na torze. Na wyprzedzenie Australijczyka nie było jednak szans.

Rzeczpospolita

Chwilę później Polak odebrał z rąk burmistrza Sao Paulo swoje pierwsze trofeum w tym sezonie, a punkty za drugie miejsce pozwoliły BMW Sauber wyprzedzić w klasyfikacji konstruktorów przyszłorocznego pracodawcę Roberta, czyli Renault.

Kubica po roku znów na podium! Button 'dotoczył się' do mistrzostwa świata! Super Express

W Brazylii zajął drugie miejsce. Dał tym do myślenia swojemu partnerowi z zespołu, Nickowi Heidfeldowi (32 l.).

- W sezonie 2007 miałem więcej punktów od niego, teraz jest tak samo - mówił Heidfeld. Rzeczywiście, miał o sześć punktów więcej od Polaka. Ale to już przeszłość!

Kubicę ewidentnie wkurzyły te słowa. W Brazylii Polak od początku jeździł szybciej od partnera. W kwalifikacjach zajął 8. miejsce, podczas gdy Heidfeld był dopiero 19., na 20 kierowców.

Fakt

Kubica , który ruszył z ósmego miejsca, już na samym początku zyskał dwie pozycje. Jechał bardzo rozsądnie i z wyczuciem. Niespodziewanie na metę wjechał jako drugi.

- Po kwalifikacjach miałem bolid ustawiony na suchy tor. I była to słuszna decyzja. Jechałem dobrym rytmem, ale musiałem oszczędzać silnik, ponieważ to już mój ostatni w tym sezonie. Dlatego wybrałem niższe obroty. Ostatnie okrążenia przejechałem na dużym spokoju. To był dla mnie bardzo dobry weekend. Sam jestem zaskoczony swoim osiągnięciem - mówił polski kierowca.

Polska The Times

Śmierć wisiała w powietrzu, nad torem szybowały części bolidów, na torze płonęło paliwo, jeden mistrz świata tracił koronę, pretendent do niej rozpaczliwie walczył, debiutant szokował, a Robert Kubica zadziwiał.

Kubica zachował zimną krew w momencie, gdy innym gotowała się ona jak w mikrofalówkach.

Dziennik Gazeta Prawna

Drugie miejsce w Sao Paulo, po czwartej lokacie w belgijskim Spa, to najlepszy wynik polskiego kierowcy w tym sezonie. Przed GP Singapuru w bolidach BMW Sauber wprowadzono ostatnią poważną modyfikację. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Przegląd Sportowy

Wiele ułatwił doskonały start, po którym Polak nadrobił pozycję, ale największy zysk dały mu błędy rywali. Pierwsze okrążenie było pełne wypadków, które doprowadziły do neutralizacji.

Czy zasłużył na ten tytuł? - Button mistrzem ?