Robert Kubica w Renault. Dwa lata, osiem i pół miliona euro

Robert Kubica, który od nowego sezonu będzie jeździł w barwach teamu Renault będzie dostawał za sezon osiem i pół miliona euro. Polak we francuskim teamie spędzi dwa lata.

Typuj wyścigi Formuły 1 i wygrywaj ?

Robert Kubica został oficjalnie kierowcą Renault. Polak zastąpi dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso. Szefowie teamu przyznają, że Polaka na swoim "radarze" mieli już od dawna.

Kiedy Kubica przychodził w 2007 roku do BMW, jego roczna pensja wynosiła 2,8 mln euro. Polak szybko stał się bardzo ważną postacią w świecie F1 i niemiecki team zwiększył jego pobory do 6,5 mln euro rocznie

Renault dobre dla Kubicy, ale tylko na rok - Teraz Kubica dostanie jeszcze więcej. Z francuskim zespołem Polak podpisał dwuletni kontrakt, a za każdy sezon zostanie mu wypłacone 8,5 mln euro - donosi jeden z portali internetowych zajmujących się F1. Renault tej wersji nie potwierdziło.

Niespełna 25-letni Kubica na dobre zagościł na torach F1 w 2007 roku, a przełomem w jego karierze był wyścig w Montrealu w ubiegłym roku, gdzie odniósł jedyne dotąd zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Na koniec sezonu zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. W obecnym, podobnie jak cały zespół BMW-Sauber, spisuje się gorzej i plasuje się na czternastej pozycji. W ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłoszono, że Alonso, dwukrotny mistrz świata, w 2010 roku będzie reprezentował barwy Ferrari. Hiszpan rekomendował Polaka jako swojego następcę w ekipie Renault.

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?