The Times: Kubica to kolejny element transferowej układanki

- Zespoły odchodzą, inne zespoły są sprzedawane i nowe zespoły przybywają. Wczoraj dopasowano kolejny element do transferowej układanki - komentuje przejście Roberta Kubicy do Renault brytyjski dziennik "The Times".

Gazeta twierdzi, że tegoroczna sytuacja na rynku transferowym kierowców jest najciekawsza od kilku lat. Ogłoszenie przez Renault podpisania kontraktu z Kubicą jest ważnym elementem całej gry.

- Kubica był krytykowany za brak determinacji w okresie, kiedy miał zły bolid, ale nie ulega wątpliwości, że imponuje talentem i szybkością - zauważa dziennik. Chodzi o obecny sezon, w którym bolid BMW okazał się jednym z gorszych w stawce. Dopiero po serii ulepszeń sytuacja się poprawiła, ale kierowca ciągle ma tylko dziewięć punktów na koncie.

"The Times" przypomina też, że jednym z największych fanów Kubicy jest sam Bernie Ecclestone, właściciel praw komercyjnych całej F1. Wymienia on Polaka obok największych gwiazd młodego pokolenia: Lewisa Hamiltona i Sebastiana Vettela.

Kubica od przyszłego sezonu będzie jeździł w barwach Renault. We francuskiej ekipie zastąpi dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso, który przechodzi do Ferrari. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie drugim kierowcą zespołu.

Nowy kierowca Renault - już od GP Brazylii ?