Alain Prost o Kubicy: Niełatwo znaleźć następcę Alonso

- Wydaje mi się, że to bardzo dobry wybór - nie jest tak łatwo znaleźć zastępstwo dla kogoś pokroju Fernando Alonso - powiedział legendarny kierowca F1 Alain Prost. Francuz uważa, że Renault podjęło dobrą decyzję podpisując kontrakt z Robertem Kubicą.

- Kubica to jeden z czołowych kierowców F1, który zastąpi innego rewelacyjnego kierowcę. Jest wyjątkowy dla tego zespołu ze względu na zaangażowanie i poziom - powiedział Alain Prost, czterokrotny mistrz Formuły 1, a obecnie konsultant telewizji Europe 1.

Koncern Renault ogłosił w środę to, o czym mówiło się od kilku tygodni - podpisanie kontraktu na przyszły sezon z Robertem Kubicą. Polak ma zastąpić Hiszpana Fernando Alonso, który z kolei przejdzie do Ferrari.

Renault dobre dla Kubicy, ale tylko na rok Legendarny Prost jest pod wrażeniem talentu Kubicy i widzi w nim kierowcę, który będzie w stanie zastąpić Alonso.

- On jest bardzo szybki i potrafi wygrywać wyścigi nawet jeśli obecny sezon nie był dla niego szczęśliwy, z tym bolidem nie mógł konkurować o najlepsze miejsce - dodał Prost.

Skybet: Kubica zdobędzie - dwa razy mniej punktów ?