Kubica w Renault. Robert Kubica: Myślę że spełniłem oczekiwania BMW

Polski kierowca po oficjalnych przenosinach do Renault podziękował wszystkim, z którymi pracował w niemieckim teamie. - Pole position w Bahrajnie i wygranie GP Kanady były dla mnie niezapomnianymi wydarzeniami.

Jesteś lepszy od Kubicy? Zagraj w Wygraj Formułę! ?

- Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pozwolili mi zasiąść za kierownicą bolidu BMW- powiedział Robert Kubica odchodząc do Renault. - Myślę, że spełniłem pokładane we mnie nadzieje moimi dobrymi występami. W 2008 r. zdobyłem pierwsze w karierze pole position, a następnie wygrałem GP Kanady. To są dla mnie niezapomniane wydarzenia - dodał.

Pogłoski o nowym pracodawcy Kubicy rozpoczęły się gdy BMW ogłosiło wycofanie zespołu z sezonu 2010. Nawet z nowym właścicielem, grupą Qadbak, BMW nie ma miejsca w nowym sezonie, dlatego Polak by jeździć w F1 musiał znaleźć zatrudnienie gdzie indziej. - Rok 2010 przeniesie mi nowe wyzwania. Życzę wszystkim, z którymi pracowałem przez te lata wszystkiego najlepszego. Jestem przekonany, że nasze ścieżki w F1 przetną się jeszcze nie raz - zakończył.

Renault oficjalnie: Mamy Roberta Kubicę ?

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?

Więcej o: