Kubica w Renault. Mario Theissen: Robert nigdy nas nie zawiódł

- Zdobywając w Bahrajnie w 2008 roku nasze pierwsze pole position i wygrywając w Kanadzie Robert Kubica położył kamienie milowe w historii naszego zespołu. Dziękujemy mu za świetną i stabilną postawę i życzymy mu powodzenia w przyszłości - powiedział Mario Theissen, szef zespołu BMW Sauber.

Dziękujmy BMW za Kubicę - blog Leniarskiego ?

Renault dobre dla Kubicy, ale tylko na rok

Kubica jeździł dla BMW od 2006 roku. W Formule 1 zadebiutował zastępując Jacquesa Villeneuve'a. Szybko pokazał swoją wartość zdobywając podium w swoim trzecim wyścigu. - Robert odegrał w naszym zespole ważną rolę i na pewno my też zrobiliśmy dużo dla niego. Dołączył do nas w 2006 roku jako kierowca testowy, bez doświadczenia w Formule 1. Potem awansowaliśmy go na jednego z naszych kierowców podczas sezonu - przypomniał Mario Theissen. - Nigdy nas nie zawiódł. Zdobywając w Bahrajnie w 2008 roku nasze pierwsze pole position i wygrywając w Kanadzie położył kamienie milowe w historii naszego zespołu. Dziękujemy mu za świetną i stabilną postawę i życzymy mu powodzenia w przyszłości.

W poprzednim sezonie Kubica niemal do ostatnich wyścigów mógł walczyć o mistrzostwo. Siedem wyścigów ukończył na podium. Wygrał w Kanadzie, gdzie rok wcześniej miał koszmarny wypadek.

Zespół już potwierdził -

">Kubica oficjalnie w Renault ?

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?