Kubica w Renault. Szef zespołu: Kubica jednym z najbardziej utalentowanych kierowców pokolenia

- Bacznie obserwowaliśmy go do momentu jego debiutu. To jeden z najbardziej utalentowanych kierowców swojego pokolenia - mówi o Robercie Kubicy szef Renault Bob Bell na oficjalnej stronie zespołu..

Renault oficjalnie: Kubica naszym kierowcą ?

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że udało nam się ściągnąć Roberta na następny sezon. Bacznie obserwowaliśmy go od momentu jego debiutu. To jeden z najbardziej utalentowanych kierowców swojego pokolenia. Spełnił pokładane w nim nadzieje i to wspaniale, że pojedzie w jednym z naszych bolidów. Renault ma wielkie ambicje na przyszłość i czujemy, że Robert odegra wielką rolę w ich spełnieniu - powiedział Bob Bell.

Kubica również z optymizmem wypowiada się o przyszłości w nowym zespole. - Mam dużą motywację i optymizm, że razem będziemy na czele stawki w przyszłym roku i mam nadzieję, że powalczymy o mistrzostwo - powiedział Polak ? .

Renault dobre dla Kubicy, ale tylko na rok

Kto jeszcze w Renault?

Przejście Roberta Kubicy do Renault zostało już potwierdzone, ale kto będzie drugim kierowcą francuskiego zespołu jeszcze nie wiadomo. Kandydatami są: Kimi Raikkonen, Timo Glock, Adrian Sutil i Nick Heidfeld ?

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?