?Le Figaro": Robert Kubica będzie jeździł w Renault

Robert Kubica będzie w następnym sezonie Formuły 1 jeździł w ekipie Renault - poinformował francuski dziennik "Le Figaro". Polak ma zastąpić w tej ekipie odchodzącego do Ferrari Hiszpana Fernando Alonso. Za "Le Figaro" informację podała agencja Reutersa

Według portalu grandprix.com, oficjalne potwierdzenie tej informacji może nastąpić w ciągu 24 godzin. Nie wiadomo jeszcze kto będzie partnerem Polaka.

Zdaniem gazety, polski kierowca dopiął już wszystkie szczegóły kontraktu z Renault, ale zgodę na jego "transfer" musi jeszcze wyrazić dotychczasowy pracodawca - BMW-Sauber. Nie powinno to być jednak problemem, gdyż niemiecka ekipa nie została zgłoszona do wyścigów Formuły 1 w przyszłym roku.

Niespełna 25-letni Kubica na dobre zagościł na torach F1 w 2008 roku, kiedy w Montrealu odniósł jedyne dotąd zwycięstwo w cyklu Grand Prix i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. W obecnym sezonie, podobnie jak cały zespół BMW-Sauber, spisuje się gorzej i plasuje się na czternastej pozycji.

W ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłoszono, że Alonso, dwukrotny mistrz świata, w 2010 roku będzie reprezentował barwy Ferrari. Hiszpan rekomendował Polaka jako swojego następcę w ekipie Renault. Zainteresowana pozyskaniem Kubicy była również Toyota, ale jej szef John Howett przyznał w niedzielę, że prawdopodobnie trafi on do innego teamu. Sam Kubica podkreślił, że chciałby jeździć w ekipie "stabilnej", a przyszłość japońskiego zespołu wydaje się być niepewna.

Kubica w Renault?! Czy to dobrze, że odmówił Toyocie? Pisaliśmy o Kubicy

Miejsce Alonso w Renault ma zająć Kubica - pisze o tym "Autosport", a także francuska "L'Equipe". Polak wstrzymuje się z deklaracjami: - Oczywiście, Renault jest dla mnie jedną z opcji. Są jednak jeszcze inne zespoły, które będą miały miejsca dla kierowców, więc zobaczymy - mówił Kubica przed GP Singapuru. Jeśli Polak trafi do francuskiej ekipy, to w pewnym sensie wróci na stare śmiecie. Kilka lat temu Kubica był członkiem programu rozwoju dla młodych kierowców tego zespołu, a w grudniu 2005 roku po raz pierwszy pojechał samochodem F1 właśnie w Renault.

Więcej w specjalnym serwisie o Robercie Kubicy czytaj tutaj >

Więcej o: