F1: Kubica 15. i 10. podczas treningów przed GP Japonii.

Robert Kubica zajął 15. miejsce w pierwszym i 10. w drugi treningu przed GP Japonii. Najszybsi byli Heikki Kovalainen z zespołu McLaren-Mercedes i Adrian Sutil z Force India. Obie sesje odbyły się w strugach deszczu.

Druga sesja treningowa:

Ściana deszczu przetoczyła się nad torem Suzuka przed zaplanowaną na godzinę siódmą polskiego czasu drugą sesją treningową. Gdy więc zegar odliczał na torze zamiast ryku bolidów słychać było jedynie szum wody. Znudzeni obserwatorzy zaś... puszczali papierowe łódki.

Gdy do zakończeniu treningu pozostało pół godziny deszcz nieco ucichł i na torze pojawili się pierwsi odważni. Jako pierwszy wyjechał Alonso, po nim Jaime Alguersuari z Toro Rosso, a następnie zmagania z wodą rozpoczął Romain Grosjean, który ostrzegał przed ogromną kałużą na jednym z zakrętów. - W tym miejscu całkowicie traci się przyczepność - powiedział przez radio.

Niezrażony wodnymi barierami po torze pomykał Fernando Alonso, który osiągał coraz lepsze wyniki... ale tylko do czasu. Gdy na Suzukę wyjechali kolejni zawodnicy było już gorzej.

Kilka minut przed końcem sesji na tor wyjechał pierwszy z kierowców BMW. Ale niestety nie był nim Robert Kubica...

Później stawkę uzupełnili kolejni m.in. Kazuki Nakajima z Williams-Toyota i Kamui Kobayashi z Toyoty, Sebastien Buemi z Toro Rosso-Ferrari, Mark Webber z RedBull-Renault, Nico Rosberg z Williams-Toyota i Lewis Hamilton z McLaren-Mercedes. I dopiero po nich na tor wyjechał Robert Kubica, który przejechał sześć okrążeń i "wykręcił" dziesiąty czas.

Przez pewien czas na prowadzeniu był Nakajima, którego jednak wyprzedził Adrian Sutil. Niemiec gnał jak podczas właściwych zawodów i omal nie przypłacił zaangażowania zderzeniem z barierą. Jednak to on osiągnął najlepszy wynik drugiej sesji treningowej. Drugi był Sebastian Vettel z RBR-Renault, a trzeci Vitantonio Liuzzi z Force India-Mercedes.

BMW na podium w GP Japonii? 'Żaden tor nie pasuje im tak jak Suzuka' Wyniki drugiej sesji treningowe

Kubica 15. na pierwszym treningu

Podczas pierwszego, przeprowadzonego w deszczowych warunkach treningu Robert Kubica zajął 15. miejsce, a Nick Heidfeld był 16. Najszybszy był Heikki Kovalainen, który wyprzedził faworyta gospodarzy. Kazuki Nakajimę i Niemca Adriana Sutila.

Wyniki pierwszej sesji treningowej:

Kubice w Renault? Alonso - poleca ?