F1. Kubica: Do tej pory się nie zdecydowałem

- Do tej pory się nie zdecydowałem. Z mojego punktu widzenia, nie ma 100 procentowej pewności gdzie będę jeździł w przyszłym sezonie, musimy jeszcze trochę poczekać - mówi Robert Kubica w wywiadzie udzielonym dla autosport.com

- Ferrari nie było jedną z moich opcji, więc transfer Fernando nie wpłynął na moje perspektywy - dodaje Kubica.

- Dogranie szczegółów po prostu zajmuje trochę czasu. Myślę, że powoli zbliża się moment, kiedy trzeba się zdecydować. Z punktu widzenia kierowcy i zespołu lepiej jest domknąć szczegóły umowy, więc prędzej czy później wszystko będzie jasne - tłumaczy jedyny Polak w stawce F1.

Wiele wskazuje że nowym teamem Kubicy będzie Renault, w którym zwolniło się miejsce po odejściu Fernando Alonso do Ferrari. - Dopóki nie podpiszę kontraktu ciężko powiedzieć, gdzie będę jeździł. Wiele wyjaśni się z momentem podpisania umowy - ucina spekulacje sam zainteresowany.

Pewne jest tylko, że Polak zmieni zespół. - Nie rozmawiałbym z innymi ekipami, gdybym nie był wolny. To jest jasne - zaznacza.

Na pytanie, na ile procent ocenia prawdopodobieństwo opcji do której się skłania Kubica odpowiedział "95 procent".

Pit Stop: Alonso w Ferrari! Przed Kubica otwarte drzwi do Renault? Co jeszcze powiedział Kubica sprawdź na portalu F1.pl >

Więcej o: