Robert Kubica po GP Włoch: Zatrzymał mnie wyciek oleju

Robert Kubica zakończył swój występ w GP Włoch już po 15 okrążeniach. - Zatrzymał mnie wyciek oleju - powiedział Polak. Na pierwszym okrążeniu nasz kierowca został dwukrotnie zepchnięty na trawę. Za każdym razem przez kierowcę Red Bulla.

Więcej o Formule 1 na portalu F1.pl ?

Robert Kubica, BMW Sauber:

Okazało się, że mamy wyciek oleju, prawdopodobnie ze skrzyni biegów. Musieliśmy więc zjechać do garażu. Szkoda, bo początek był udany. Potem niestety chyba nie zauważył mnie Webber. Jeszcze przed pierwszym dohamowaniem wypchnął mnie na trawę i zrobił to w takim momencie, że musiałem hamować na poboczu. Starałem się wrócić na tor tak szybko, jak to możliwe, ale było ciężko. Ostatecznie udało mi się, lecz niestety w pierwszej szykanie straciłem część przedniego skrzydła. Uderzyłem jednego z Red Bulli w tył, ponieważ na trawie nie udało mi się odpowiednio dohamować.

W czwartym zakręcie Webber zaatakował mnie po zewnętrznej i doszło do kontaktu. Później udało mi się wyprzedzić Vettela pomimo faktu, że straciłem sporo docisku z powodu kompletnie rozwalonego przedniego spojlera. Było ciekawie, bo także Sebastian wypchnął mnie na trawę. Było to trochę niebezpieczne.

Z uszkodzonym skrzydłem bolid był wolniejszy około sekundy do półtorej na okrążeniu. Byłem nawet zdziwiony, że udawało się utrzymywać na torze i trzymać za plecami zawodników z tyłu.

Brawn rządzi na Monzy. Kubica po raz pierwszy bez punktu Sprawdź się na torze F1 - zagraj >

Więcej o: