La Gazzetta dello Sport: Kubica w Ferrari już w Monzie

Decyzja o wycofaniu się z rywalizacji w Formule 1 przez zespół BMW Sauber otworzy drogę do Ferrari Robertowi Kubicy - podała agencja AP za włoską gazetą La Gazzetta dello Sport. Według dziennika Polak może wystąpić w nowych barwach już podczas najbliższego GP Włoch.

O przyszłości Kubicy i przepowiedniach Laudy - blog Bartosza Raja ?

Według gazety włoski team w środę lub w czwartek ogłosi kto zastąpi Lucę Badoera, który po wypadku Massy jest obok Raikkonena drugim kierowcą mistrzów świata. Jedną z opcji jest Robert Kubica

Ferrari zależy na pozyskaniu kierowcy, który dobrze spisze się na torze w ich kraju. Taką gwarancję może dać Kubica. Polak dwa razy, w 2006 i 2008 roku, przyjeżdżał na metę w Monzie jako trzeci.

Jeżeli Polak przejdzie do Ferrari prawdopodobnie oznaczałoby to, że Felipe Massa nie wróci do ścigania się w przyszłym sezonie. Brazylijczyk w poniedziałek przyleciał do Miami na badania, które mają określić jak długo będzie jeszcze wykluczony ze startów.

Wśród następców Brazylijczyka w ostatnich dniach wymieniano Ferando Alonso z Renault i Giancarlo Fisichellę z Force India. Pierwszy z nich sam zaprzeczył doniesieniom. Plotki o przenosinach Fisichelli zdementował szef Force India Vijjay Mallya.

GP Belgii: najlepszy start Kubicy w sezonie! Forma BMW rośnie!

Jaka przyszłość czeka Felipe Massę?

Po poniedziałkowych badaniach przeprowadzonych w Miami Ferrari nie przewiduje, żeby zawodnik wznowił ściganie się przed sezonem 2010. Prognozy dotyczące zdrowia Brazylijczyka są dobre, ale operacja plastyczna czaszki jakiej kierowca podda się w najbliższych dniach wykluczają jego rychły powrót na tor. W uszkodzone przez sprężynę miejsce w czaszce zostanie włożona mu płytka. W stu procentach Ferrari może liczyć na swojego zawodnika dopiero od przyszłego sezonu.

Renault ustawiło wyścig? - czytaj tutaj ?

Więcej o: