Niki Lauda: Spodziewam się, że Kubica zastąpi Alonso

PRZEGLĄD PRASY: - Jeśli Alonso opuści zespół Renault, spodziewam się że zastąpi go Kubica - powiedział w rozmowie z "Faktem" trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Austriak Niki Lauda.

Przyszłość Alonso ma rozstrzygnąć się podczas najbliższego wyścigu na torze Monza. Prawdopodobne jest, że Hiszpan od przyszłego sezonu będzie jeździć w Ferrari. Czy w związku z tym bliżej Renault jest Kubica?

- Kubica powinien wybrać najmocniejszy zespół. To jest dobry kierowca, kandydat nawet na mistrzostwo świata, ale w tym sporcie wiele zależy od bolidu. Polak musi mieć odpowiedni samochód - przyznał Lauda. Jeśli Alonso opuści zespół Renault, spodziewam się że zastąpi go Kubica - prognozuje były mistrz świata.

Austriak odniósł się także do niespodziewanie udanego występu BMW podczas GP Belgii. Według niego był on spowodowany specyfiką toru w Spa. Lauda uważa, że niemiecki team nie ma jednak szans na to, żeby w tym sezonie bić się o najwyższe lokaty. Co najwyżej na torze jeszcze w Gp Włoch mogą powalczyć o dobry wynik.

Kubica w Warszawie: sam chciałbym wiedzieć gdzie będę jeździł w przyszłym sezonie Renault ustawiło wyścig? - czytaj tutaj >