Polska prasa: Robertowi Kubicy zabrakło sześciu sekund

PRZEGLĄD PRASY. Polska prasa jest pod wrażeniem sensacyjnie dobrego występu bolidów BMW w Grand Prix Belgii. Robert Kubica zajął czwarte miejsce, a jeszcze niedawno w F1 drwiono z niemieckiej konstrukcji.

Przegląd Sportowy

Stratę z kwalifikacji nasz kierowca odrobił na pierwszych dwustu metrach wyścigu. Wystartował bardzo dobrze, a w pierwszym zakręcie pomógł mu... kolega z ekipy. Heidfeld atakował Trullego, ale spóźnił hamowanie i wywiózł Włocha na zewnętrzną. W tym czasie Kubica przyciął do krawężnika i spokojnie wyprzedził ich obu.

Rzeczpospolita

Robert Kubica czwarty, Nick Heidfeld piąty - zespół BMW Sauber, choć w likwidacji, pojechał najlepiej w sezonie. Zespół, który przestaje istnieć z końcem sezonu, miał wreszcie dobry występ. Pozostaje jednak pewien niedosyt, bo przez większą część weekendu Kubicy brakowało mocy w silniku.

Dziennik

Sześciu sekund zabrakło Robertowi Kubicy do dziewiątego miejsca na podium GP Formuły 1. Niestety, od Polaka lepsi okazali się Kimi Raikkonen z Ferrari, Giancarlo Fisichella z Force India i Sebastian Vettel z Red Bulla. - Zabrakło szybkości - przyznał po wyścigu kierowca BMW Sauber.

Polska The Times

Jeszcze tydzień temu, gdy Robert Kubica chciał zadrwić z BMW Sauber, potrafił rzucić: - Szybsze od nas jest nawet Force India. To brzmiało jak potwarz, złośliwa ironia. W niedzielę tych słów w Formule 1 nie mogli powiedzieć tylko bossowie Ferrari.

Był to najlepszy weekend w tym sezonie dla BMW Sauber. Zespół zdobył aż dziewięć punktów, tyle co wcześniej przez cały rok...

Super Express

Tak jak zapowiadaliśmy - Robert Kubica (25 l.) odrodził się w Spa. W najsłynniejszym uzdrowisku świata Polak był bezbłędny i zajął znakomite czwarte miejsce, najlepsze w tym sezonie. Wygląda na to, że BMW postanowiło godnie pożegnać się z Formułą 1. Im bliżej końca ich ostatniego sezonu w F1, tym lepiej spisuje się biało-niebieski bolid.

Fakt

To był najbardziej sensacyjny wyścig Formuły 1 w tym sezonie. I najlepszy dla Roberta Kubicy (25 l.). Polak w Grand Prix Belgii zajął czwarte miejsce i... przewiduje sukcesy w kolejnych startach

Polak wystartował fantastycznie i wskoczył na drugie miejsce za Fisichellą, ale Kimi Raikkonen (30 l.) włączając "dopalacz" (KERS) z łatwością wyprzedził Kubicę. Potem to samo zrobił z Włochem.

Wygrał Raikkonen - drugi Fisico ?

Pościgaj się na torze F1 - tutaj ?

Więcej o: