Kubica odpuścił Vettelowi: Musiałem oszczędzać silnik

Robert Kubica w końcówce wyścigu o GP Belgii wyraźnie zwolnił, oszczędzając jednostkę napędową. - Trzeba pamiętać, że do końca sezonu nie zostało mi tak dużo silników - przypomniał Polak. - Kiedy Vettel wyjechał przede mną, trzeba było pomyśleć o dowiezieniu wyniku i o następnych wyścigach. Moja sytuacja silnikowa nie jest łatwa i tak potrwa do końca sezonu.

Więcej o Formule 1 na F1.pl ?

Kierowca BMW Sauber przypomniał o problemach z silnikiem, przez które wyraźnie ustępował rywalom w szybkich sektorach toru Spa-Francorchamps. Podium uciekło w środkowej fazie wyścigu  , w której dużo lepszym tempem jechał Sebastian Vettel. - Zabrakło prędkości i rytmu - przyznał Kubica. - Niestety, spodziewałem się tego, od wczoraj mamy pewne problemy i pozostały one do dziś.

Zobacz ten wyścig na Zczuba.tv ?

GP Belgii: najlepszy start Kubicy w sezonie! Forma BMW rośnie! Po starcie Polak przebił się na drugie miejsce, ale już na prostej za Eau Rouge zaatakował go dysponujący KERS Kimi Räikkönen. - Dobrze wystartowałem i przejechałem pierwszy zakręt - mówi Robert. - Byłem zaskoczony, że w Eau Rouge miałem już Kimiego obok siebie, pewnie użył KERS. Na szczycie jechaliśmy już bok w bok, on opóźnił hamowanie i wypadł na pobocze w piątym zakręcie. Oglądając wyścig GP2 zauważyłem, że wielu kierowców wypadało tam i wracało na tor nie patrząc, czy ktoś nie jedzie. Widziałem kilka niebezpiecznych sytuacji i postanowiłem uważać. Przyhamowałem, ale i tak we mnie uderzył - na szczęście lekko i mogłem dalej jechać.

Kubica w końcówce wyścigu wyraźnie zwolnił, oszczędzając jednostkę napędową. - Trzeba pamiętać, że do końca sezonu nie zostało mi tak dużo silników - przypomniał Polak. - Kiedy Vettel wyjechał przede mną, trzeba było pomyśleć o dowiezieniu wyniku i o następnych wyścigach. Moja sytuacja silnikowa nie jest łatwa i tak potrwa do końca sezonu.

Czwarte miejsce Roberta Kubicy to jego najlepszy rezultat w tym sezonie.

Wyniki GP Belgii

Klasyfikacja generalna po GP Belgii

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?

Więcej o: