BMW odchodzi z F1. FIA: Mieliśmy rację, trzeba ciąć koszty

Międzynarodowa Federacja Samochodowa wykorzystała odejście BMW z Formuły 1 do kolejnego podkreślenia, jak ważne jest cięcie kosztów w wyścigowych mistrzostwach świata - pisze portal f1.pl.

Zobacz najlepsze momenty Kubicy na Zczuba.tv  ?

- FIA żałuje, że BMW ogłosiło zamiar odejścia z Formuły 1, ale nie jest tym zaskoczona - czytamy w komunikacie prasowym, wydanym przez Federację. - Od pewnego czasu wyraźnie widać, że sport motorowy nie może pozostać bierny w sytuacji światowego kryzysu ekonomicznego. Producenci samochodów nie mogą w dalszym ciągu pompować ogromnych sum pieniędzy w Formułę 1, kiedy ich przetrwanie wiąże się ze zwolnieniami pracowników, zamykaniem fabryk i wsparciem ze strony podatników.

Federacja podkreśla, że gdyby proponowane przez nią metody cięcia kosztów weszły w życie, sytuacja mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. - FIA przygotowała przepisy, pozwalające na drastyczne zmniejszenie kosztów - mówi komunikat Federacji. - Gdyby nie mocny sprzeciw ze strony szefów zespołów, można było uniknąć wycofania BMW oraz podobnych decyzji, które mogą nastąpić w przyszłości.

Co dalej z Kubicą? - odpowiedzi szukaj tutaj ?

To szok! Niemieckie media nie wierzą - czytaj tutaj ?

Hurra! BMW wypada z gry - czytaj blog Radka Leniarskiego ?

Więcej o: