BMW odchodzi z F1: Co dalej z Robertem Kubicą?

- Pewnie jest to jedna z możliwości, ale w przypadku Roberta będą brane pod uwagę jakieś cele długofalowe - powiedział o przyszłości Roberta Kubicy w Ferrari w Radiu TOK FM Marcin Czachorski, koordynator kierowcy w Polsce.

Zobacz najlepsze momenty Kubicy na Zczuba.tv  ?

Ferrari poszukuje aktualnie kierowcy, który mógłby zastąpić poszkodowanego w wypadku podczas Grand Prix Węgier Felipe Massę. Mało prawdopodobne jest jednak, aby Polak dołączył do włoskiej stajni jeszcze w tym sezonie. Cały czas ma bowiem ważny kontrakt z BMW, a niemiecka ekipa zakończy przygodę z F1 dopiero po zakończeniu tego roku.

Kubica w Ferrari za Massę? Jest taka możliwość... Jednak według brytyjskiej gazety "The Daily Mail" Kubica jest w tym momencie jednym z głównych kandydatów do zajęcia miejsca po Massie. Informacje zdementowała szybko w TVN 24 Daria Poteralska-Łyżnik z BMW Polska, która potwierdziła, że Kubica będzie kierowcą bawarskiego teamu do końca tego sezonu.

Polaka w Ferrari nie widzi także Mikołaj Sokół, dziennikarz ''Rzeczpospolitej'', Polsatu i F1.pl. - Z tego, co wiem, inne zespoły interesowały się już Kubicą. Warto podkreślić, że tylko dwa zespoły mają w pełni potwierdzony skład na przyszły sezon. Red Bull i Ferrari, więc jeśli chodzi o przyszłość Roberta Kubicy w Formule 1, nie ma się czym martwić - powiedział portalowi Sport.pl.

Kubica jest jednym z najbardziej obiecujących kierowców F1. W przeciwieństwie do Nicka Heidfelda nie musi się więc bać o swoją przyszłość. Najlepszym zespołem dla Polaka mogłaby być Toyota, ale jej przyszłość także jest niepewna. Media spekulują, że może to być kolejny zespół, który opuści "królewską serię".

Pozostaje jeszcze Reanult (Alonso najprawdopodobniej odejdzie, a Piquet jeździ bardzo słabo), Brawn GP (Barrichello może zakończyć karierę) i Williams (Rosberg jest równie rozchwytywanym kierowcą jak Kubica).

BMW odchodzi z F1 - czytaj tutaj ?

Więcej o: