BMW odchodzi z F1: Pięć najważniejszych momentów

Zespół BMW wycofuje się z F1 po zakończeniu obecnego sezonu - poinformował dziś zarząd koncernu. Przygoda BMW jako samodzielnej stajni w F1 trwała trzy lata. Oto najważniejsze pięć momentów tej przygody.

Zobacz najlepsze momenty Kubicy na Zczuba.tv  ?

Kupno zespołu Petera Saubera

W rękach Niemców docelowo miało znajdować się 80 procent akcji odkupionych od poprzednich właścicieli - Saubera i banku Credit Suisse.

Pierwszy wyścig Roberta Kubicy

Polak zastąpił w trakcie sezonu 2006 Kanadyjczyka Jacquesa Villeneuve'a. Pierwszym wyścigiem było Grand Prix Węgier. Już w trzecim starcie, na torze Monza, Polak stanął na podium - zajął trzecie miejsce.

Gdyby nie BMW Roberta Kubicy nie byłoby w F1 Pierwsze pole position Kubicy

Krakowski kierowca wywalczył pierwsze w historii zespołu pierwsze pole startowe. Miało to miejsce w kwietniu 2008 roku przed Grand Prix Bahrajnu. Mario Theissen przyznał wtedy, że jego zespół stać już na wygrywanie wyścigów.

Pierwsze i jedyne zwycięstwo BMW

Wygrana przyszła dość szybko, bo już w czerwcu. Kubica okazał się bezkonkurencyjny na torze w Montrealu, gdzie rok wcześniej uległ groźnemu wypadkowi. Polak został też liderem klasyfikacji generalnej kierowców.

Wprowadzenie KERS

Założeniem zespołu na obecny sezon było regularne wygrywanie. Pomóc miał w tym system KERS, system w który bardzo wierzyło kierownictwo BMW. - Ja jestem wysokim kierowcą i niestety dosyć ciężkim, dlatego KERS sprawi, że walka o lepsze wyniki stanie się dla mnie jeszcze trudniejsza - mówił Kubica. Okazało się, że miał rację. KERS okazał się niewypałem, a zbudowane na ten rok bolidy katastrofą.

Zarząd BMW ściemnia. Powodem wycofania są słabe wyniki BMW odchodzi z F1 - czytaj tutaj >