BMW odchodzi z Formuły 1!

- Grupa BMW nie będzie kontynuowała swojej działalności w Formule 1 po zakończeniu sezonu 2009 - tak zaczęła się w środę o godzinie 10 konferencja prasowa BMW w Monachium. Zarząd koncernu poinformował, że decyzja została podjęta we wtorek.

Zobacz najlepsze momenty Kubicy na Zczuba.tv  ?

Zespół Roberta Kubicy zamierza kontynuować swoje starty w innych seriach wyścigowych m.in. mistrzostwach świata samochodów turystycznych, serii American Le Mans i rajdach terenowych. Prezes zarządu BMW Norbert Reithofer dodał, że środki zaoszczędzone na projekcie F1 zostaną przeznaczone na rozwój nowych technologii chroniących środowisko.

Marka pojawiła się w F1 już w 1982 r. jako dostawca silników dla Brabhama, od 1999 r. zaopatrywała w silniki bolidy Franka Williamsa. Jako samodzielna stajnia funkcjonuje od 2006 r. Bawarski koncern postanowił odkupić w sumie 80 procent akcji szwajcarskiego zespołu Sauber należącego do banku Credit Suisse i Petera Saubera. Największe sukcesy wiążą się z osobą polskiego kierowcy Roberta Kubicy, który wygrał pierwszy i do tej pory jedyny wyścig dla Niemców - Grand Prix Kanady w ubiegłym roku.

Kubica w Ferrari za Massę? Jest taka możliwość...

- Zaledwie trzy lata zajęło nam byśmy stali się jednym z czołowych teamów w Formule 1. Niestety, w tym sezonie nie udało się spełnić oczekiwań. Mimo wszystko, nasze dziesięcioletnie doświadczenie z Formułą 1 miało wielki wpływ na rozwój naszych inżynierów. To dzięki wyścigom mogliśmy wprowadzić wiele technicznych innowacji w seryjnych samochodach- dodał na konferencji dyrektor ds. rozwoju Klaus Dräger.

Po udanym poprzednim roku, kiedy BMW nieznacznie ustępowało dwóm czołowym stajniom Ferrari i McLaren, tegoroczny sezon jest katastrofą. Kubica zdobył zaledwie dwa punkty, tylko sześć oczek dodał Nick Heidfeld. Kompletną porażką jest system KERS w niemieckich bolidach. Pomysł lansowany przez BMW się nie sprawdził i bardziej okazał się zbędnym balastem niż pomocą.

Niemieckie media twierdzą, że przyszłość kierowców zespołu rysuje się w dobrych kolorach. Kubicą zainteresowane najlepsze teamy, a Heidfeld najprawdopodobniej znajdzie pracę w słabszym zespole.

Co dalej z Kubicą? - odpowiedzi szukaj tutaj ?

To szok! Niemieckie media nie wierzą - czytaj tutaj ?

Hurra! BMW wypada z gry - czytaj blog Radka Leniarskiego ?

Więcej o: