Niemieckie media: Szok! BMW odchodzi z F1!

Niemieckie media od samego rana żyją informacją na temat odejścia koncernu BMW z Formuły 1 po zakończeniu obecnego sezonu. Decyzja koncernu została ogłoszona w środę o godzinie 10 na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Pierwszą gazetą, którą poinformowała o odejściu BMW był brukowy "Das Bild". - To jest najważniejsza wiadomość z Formuły 1 w ostatnich latach, ale także najsmutniejsza. Niemiecka marka BMW ogłosiła dziś swoje rozstanie z Formułą 1 - pisze gazeta.

Informację potwierdziła telewizja RTL, a opiniotwórczy "Die Welt" twierdzi, że powodem jest zmiana korporacyjnej strategii. Na decyzję zarządu BMW nie wpłynęły ani kiepskie wyniki zespołu w tym sezonie (tylko osiem zdobytych punktów), ani duże koszty ścigania się w F1.

Zarząd BMW ściemnia. Powodem wycofania są słabe wyniki Dziennik przypomina, że jedyne zwycięstwo w "królewskiej klasie wyścigowej" BMW odniosło 8 czerwca 2008 roku, w Montrealu wygrał wtedy Robert Kubica. "Das Bild" dodaje, że Polak może być spokojny o pracę, bo jest czołowym kierowcą na liście życzeń najlepszych ekip.

BMW odejdzie z F1? - czytaj tutaj ?

Więcej o: