F1: BMW może ogłosić odejście

Światek Formuły 1 z niepokojem oczekuje na wieści z Monachium, gdzie w środę o godzinie 10:00 odbędzie się specjalna konferencja prasowa. Firma BMW może ogłosić odejście z F1 - donosi portal f1.pl.

W spotkaniu z dziennikarzami wezmą udział najważniejsze osoby związane z BMW i aktywnością marki w sporcie samochodowym: prezes zarządu BMW Norbert Reithofer, dyrektor ds. rozwoju Klaus Dräger oraz szef ekipy BMW Sauber, Mario Theissen. Powodem zwołania konferencji jest "obecny rozwój sportu motorowego", a źródła w BMW odmawiają podania szczegółowej przyczyny - poza faktem, że jest ona "ważna".

Nie da się ukryć, że w sezonie 2009 zespół BMW Sauber spisuje się wyraźnie poniżej oczekiwań - nie tylko kibiców, ale i samej ekipy. Rok po odniesieniu pierwszego zwycięstwa i wywalczeniu przez Roberta Kubicę czwartego miejsca w mistrzostwach świata kierowców (choć możliwa była walka o wyższe lokaty) podopieczni Mario Theissena mieli włączyć się do walki o mistrzowski tytuł.

Osiągi modelu F1.09 pozwoliły jednak zaledwie na zdobycie ośmiu punktów (dwa punkty Kubicy zdobyte w Turcji) w dziesięciu dotychczas rozegranych wyścigach. Co gorsza, tempo rozwoju niemiecko-szwajcarskiej ekipy z trudem pozwala na zachowanie nadziei, że reszta sezonu potoczy się lepiej.

Kubica niezadowolony z BMW. Nie chce tortu ale szybki bolid Więcej na F1.pl - czytaj tutaj >

Więcej o: