Formuła 1: Drugi trening przed GP Węgier. Kubica 14.

Na pierwszym treningu Polak był 11. i jak sam mówi dawno nie jechało mu się tak wygodnie. Na drugim też stracił niewiele do zwycięzcy, choć ostatecznie był 14. GP Węgier na torze Hungaroring już w niedzielę.

Na drugim treningu najlepiej pojechali kierowcy McLarena. Bardzo dłuo prowadził Fin Heikki Kovalainen, który dopiero na minutę przed końcem został zepchnięty na drugie miejsce przez kolegę z teamu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona.

Robert Kubica wyjechał na tor tylko trzy razy i do lidera stracił nieco mniej niż 0,8 sekundy. Polak próbował jazdy bolidem z przesuniętym w stosunku do pierwszego treningu punktem ciężkości i nowym ustawieniem przedniego skrzydła. Zmiany wyraźnie mu przeszkadzały i nie był z nich zadowolony. Dużo dłużej na torze przebywał jego kolega z BMW Sauber, Nick Heidfeld, który dopiero w ostatnich minutach pojechał szybciej od Polaka.

Trening szybko i pechowo skończył się dla Jarno Trullego. Włoch musiał uciekać z bolidu, w którym zapalił się silnik.

Relacja z treningu:

14:10. Robert Kubica wyjechal na tor od początku, razem z innymi kierowcami. Na początku notował jednak czasy gorsze o ok. sekundę od Nelsinho Piqueta i Sebastiana Vettela i plasował się w drugiej dziesiątce kierowców. Wielu kierowców miało problemy z utrzymaniem optymalnego toru jazdy. Wycieczkę poza tor zaliczyli m.in. Lewis Hamilton i Kimi Raikkonen.

14:23. Żaden z kierowców nie zszedł jeszcze poniżej 1:23.00. Najszybszy jest Sebastian Vettel.

14:24. A jednak. Mark Webber przejechał metę z czasem 1:22.918. Do końca treningu pozostała godzina.

14:27. Heikki Kovalainen przejechał okrążenie najszybciej dzisiejszego dnia. 1:22.126. Na drugie miejsce prowizorycznej klasyfikacji wskoczył Jenson Button.

14:35 Przed momentem Robert Kubica przejechał drugie okrążenie. Jego czas jest znów gorszy o ponad sekundę od lidera. 1:23,243.

14:45 Kubica spadł na 10. miejsce bo na drugie z ostatniego wskoczył Timo Glock. Przed chwilą przez radio Polak powiedział technikom, że nie czuje się komfortowo z przesuniętym w porównaniu z pierwszym treningiem, środkiem ciężkości bolidu. Z ustawieniami przedniego skrzydła według Polaka jest wszystko w porządku.

14:50 Poważne problemy z bolidem ma Jarno Trulli. Włochowi zapalił się silnik i jest właśnie wynoszony z toru przez dźwig. A Robert Kubica z powrotem wyjechał na tor.

14:53 I pojechał najszybciej spośród dzisiejszych swoich okrążeń. Z czasem 1:22.870 zajmuje 5. miejsce.

15:07 Robert Kubica wciąż w boksie. W klasyfikacji jest ósmy, a Kovalainen wciąż na czele.

15:20 Polak spisuje się dużo lepiej niż Nick Heidfeld. Niemiec przejechał już prawie 40 okrążeń, a jest 19. Do końca treningu pozostało 5 minut.

15:31 Lewis Hamilton przez cały czas świetnie radził sobie w pierwszym sektorze, ale potem popełniał błędy. Tuż przed końcem treningu pojechał bezbłędnie i wykręcił czas 1:22.097. Na drugim miejscu trening skończył drugi z kierowców McLarena Heikki Kovalainen. Kubica ostatecznie uplasował się na 14. miejscu.

Wyniki 2. treningu przed GP Węgier:

Pit Stop: Po GP Węgier BMW Kubicy spadnie na koniec stawki? Kubica 11. na pierwszym treningu przed GP Wegier - czytaj tutaj >

Więcej o: