Kubica - kierowca inny niż wszyscy

O Robercie Kubicy można mówić różne rzeczy. Ale jeśli nie mają one związku ze ściganiem, jego to nie obchodzi - uważa Ann Gry z Bleacher Report.

Kubica ma jedną wielką zaletę - w Formule 1 jest dla samego ścigania - pisze Gry. - Wie dokładnie czego chce, wiedział to, odkąd był małym chłopcem. W krytycznych momentach jest w stanie bez emocji podjąć trudne decyzje.

Gry pisze, że tym co odróżnia Kubicę od większości kierowców F1 jest to, że nie stara się być gwiazdą poza torem. - Wierzy w Boga, ale nie nosi ostentacyjnych koszulek z napisem "Należę do Chrystusa". Jego dziewczyna nie udziela wywiadów w stylu "Jestem dumna z mojego króliczka". Ona w ogóle nie udziela wywiadów - pisze Gry. Niesamowicie ciężko jest dowiedzieć się czegoś o jego prywatnym życiu. Nie rozpoznaje aktorów, bo w kinie usypia. Nie czyta gazet ani książek, a interesujący jest dla niego snooker.

O Robercie Kubicy można mówić różne rzeczy. Ale jeśli nie mają one związku ze ściganiem, jego to nie obchodzi - pisze Gry. - To dobrze, że w F1 jest ktoś, kto wie co jest dla niego ważne i na czym jest w stanie się w stu procentach skoncentrować - dodaje.

Kubica przed GP Niemiec - To najlepszy moment na dobry wynik ?

Więcej o: