Robert Kubica przed GP Niemiec: To najlepszy moment na dobry wynik

- Nawet jeżeli dotychczas ten sezon nie rozwija się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, fani BMW Sauber F1 Team będą za nas trzymali kciuki - mówi przed GP Niemiec Robert Kubica, kierowca BMW Sauber.

W niedzielę 11 lipca kierowcy Formuły 1 powrócą po trzytygodniowej przerwie do ścigania. Zdaniem Roberta Kubicy wyścig na torze Nürburgring, który znajduje się niedaleko siedziby zespołu (Hinwil), to dobra okazja, by zaprezentować się z lepszej niż do tej pory strony.

- Nürburgring to nasz domowy wyścig. Nawet jeżeli dotychczas ten sezon nie rozwija się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, fani BMW Sauber F1 Team będą za nas trzymali kciuki. To najlepszy moment, aby pokazać dobre osiągi i zanotować dobry wynik - powiedział Kubica, który w ośmiu dotychczasowych Grand Prix zdobył tylko dwa punkty.

Polak mówi, że za legendarnym niemieckim obiektem nie przepada. - Muszę przyznać, przyznać, że Nürburgring nie należy do moich ulubionych obiektów, choć znajdują się na nim różne rodzaje zakrętów i kilka okazji do wyprzedzenia. Najlepsze miejsce to pierwszy zakręt, który można pokonywać różnymi liniami. Spodziewam się zatem, że na Nürburgringu znowu zobaczymy sporo manewrów wyprzedzania i przed nami ekscytujący wyścig - mówi Kubica.

Przed rokiem Formuła 1 nie ścigała się pod zamkiem Nürburg, więc dotychczas Kubica zaliczył w górach Eifel tylko jeden start, zresztą niezbyt udany. Chodzi oczywiście o Grand Prix Europy z 2007 roku. Już na początku wyścigu obaj kierowcy BMW Sauber zaliczyli kolizję i ostatecznie finiszowali na szóstej (Nick Heidfeld) i siódmej (Robert Kubica) pozycji.

W GP Niemiec Kubica i Heidfeld z nowym dyfuzorem - czytaj tutaj ?

Więcej o: