BMW Sauber ma nowy dyfuzor

Inżynierowie zespołu Roberta Kubicy nie próżnują podczas trzytygodniowej przerwy między wyścigami. W piątek poinformowali, że w GP Niemiec zespół wystartuje bolidem wyposażonym w nowy podwójny dyfuzor.

Zespół BMW Sauber ma jak na razie fatalny sezon. Inżynierowie cały czas pracują jednak nad bolidem, wprowadzają ulepszenia, które mają pomóc w nawiązaniu walki z czołówką stawki, ale na odrabianie strat jest już chyba za późno.

- Nie jesteśmy zadowoleni z tego, w jakim kierunku rozwinęły się dla nas aktualne mistrzostwa - przyznał szef BMW Sauber, Mario Theissen. - Po trzech udanych latach, to pierwszy raz, gdy nie odnotowaliśmy progresu, ale jestem pewien, że uda nam się przezwyciężyć trudności. Stanowimy przecież tę samą grupę ludzi, która miała tak ogromy wkład w dobre wyniki od czasu, kiedy zespół został powołany do życia - zaznaczył Niemiec.

Podczas domowego wyścigu dla BMW Sauber zespół wystartuje z nowym podwójnym dyfuzorem. Ma on pozwolić odrobić straty do rywali, ale szef działu inżynierii BMW Sauber jest ostrożny w ocenach. - Na wyścig o Grand Prix Niemiec mamy nową wersję dyfuzora i trochę poprawek mechanicznych, ale wiele zależeć będzie od tego w jakim stopniu uda nam się wykorzystać możliwości opon - dodał.

Magazyn F1.pl: dlaczego ulepszenia inżynierów BMW-Sauber nie dają żadnych efektów? Heidfeld rozważa przyszłość. Odejdzie z BMW? - czytaj tutaj >

Więcej o: