Kubica: Charakterystyka Silverstone będzie pasowała do naszego samochodu

Pierwszy sektor jest bardzo szybki i posiada kilka przejeżdżanych z dużą prędkością zakrętów. Myślę, że charakterystyka Silverstone będzie pasowała do naszego samochodu - mówi przed Grand Prix Wielkiej Brytanii Robert Kubica.

Po ostatnich modyfikacjach bolidu obejmujących poprawki aerodynamiczne oraz zamontowanie podwójnego dyfuzora, Kubica wywalczył w GP Turcji swoje pierwsze punkty w tym sezonie (był siódmy). Przed Grand Prix Wielkiej Brytanii Polak jest przekonany, że jego samochód będzie się dobrze spisywał na torze Silverstone.

Kubica przypomina, że na Silverstone dużą rolę maja warunki atmosferyczne: - Zwykle panuje tam nieprzewidywalna pogoda - mówi Polak. - Dużą rolę odgrywa wiatr. Może on mieć szczególnie duży wpływ na zachowanie samochodu w szybkich zakrętach. Z perspektywy kierowcy tor ten jest dosyć wymagający. Pierwszy sektor jest bardzo szybki i posiada kilka przejeżdżanych z dużą prędkością zakrętów. Myślę, że charakterystyka Silverstone będzie pasowała do naszego samochodu.

Polak podkreśla wyjątkową atmosferę panującą na torze w hrabstwie Northampton: - Uwielbiam się ścigać na torze Silverstone. Brytyjscy kibice są niesamowici - zaznacza. - To historyczne miejsce dla sportów motorowych i zawsze panuje tam wyjątkowa - dodaje Kubica.

Wyścig na Silverstone jest wyjątkowy także z tego względu, że za rok Formuła 1 podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii przenosi się na Donington Park.

Wyścig na Silverstone odbędzie się w przyszłą niedzielę (21 czerwca).

Więcej o Formule 1 w serwisie F1.pl - czytaj tutaj ?

Więcej o: