F1: Mario Theissen uważa, że bolid jest wystarczająco szybki

- Konkluzje jakie płyną z tego weekendu są następujące: nasz samochód był wystarczająco szybki, aby dzięki własnym osiągom zdobyć punkty. To jest podstawna, na której przygotujemy kolejne kroki w rozwoju F1.09 - cytuje szefa BMW Sauber Mario Theissena serwis F1.pl

Jenson Button wygrał swój szósty wyścig w tym sezonie. GP Turcji do udanych może w końcu również zapisać Robert Kubica. Polak zajął siódme miejsce i dzięki temu zdobył pierwsze punkty w tym sezonie. Z postawy swojego kierowcy zadowolony jest szef BMW Sauber, Mario Theissen. Pierwsze punkty Kubicy w sezonie! Pakiet aerodynamiczny zadziałał!

- Konkluzje jakie płyną z tego weekendu są następujące: nasz samochód był wystarczająco szybki, aby dzięki własnym osiągom zdobyć punkty. To jest podstawna, na której przygotujemy kolejne kroki w rozwoju F1.09 - powiedział szef BMW.

Mario Theissen chwalił Polaka za występ w Turcji uważając, że to miejsce jest nagrodą za wielkie zaangażowanie polskiego kierowcy.

- Od startu do mety był to dla nas ekscytujący wyścig. Startując z dziesiątego miejsca, Robert finiszował na siódmej pozycji i za swoje wielkie zaangażowanie zasłużył na dwa punkty. W pierwszej fazie wyścigu nasze samochody nie były dość szybkie, aby odrobić dystans do rywali. Dopiero po 40 okrążeniach nasi kierowcy byli w stanie kręcić czasy, jakich się spodziewaliśmy. Nick stracił wiele pozycji i mnóstwo czasu już na starcie, więc nie mógł powalczyć o punkty - ocenił Niemiec.

Więcej o tym przeczytaj na F1.pl ?