Heidfeld: Wyniki Roberta są obiecujące

Zarówno kierowca BMW jak i szef inżynierów w niemieckim teamie sa zadowoleni z piątkowych treningów. - Wiemy w jakim kierunku powinniśmy iść - twierdzi Nick Heidfeld.

- Mój czas okrążenia nie wygląda dobrze, ale wciąż jestem przekonany, że nasz nowy zestaw aerodynamiki jest dobry. Miałem problemy z balansem samochodu, lecz wyniki Roberta są obiecujące - powiedział po treningu Nick Heidfeld. - Jeśli chodzi o pozytywy, kłopoty z wyważeniem bolidu pokazały nam, w jakim powinniśmy iść kierunku i wiemy, jak nad tym pracować.

Szef inżynierów BMW Willy Rampf również narzekał na problemy z balansem. - Dzisiaj po raz pierwszy mieliśmy do dyspozycji "podwójny" dyfuzor i wygląda na to, że stanowi on krok naprzód. Nadal mamy jednak mnóstwo pracy, ponieważ ciężko znaleźć balans, który byłby odpowiedni na obydwu rodzajach ogumienia - stwierdził. - Pomiędzy pierwszą a drugą sesją znacznie zmieniliśmy ustawienia w naszych samochodach, aby zaczął pracować nowy pakiet aerodynamiczny. Po południu, jak zwykle, przygotowywaliśmy się do wyścigu i przyznam, że tempo jest obiecujące.

Kubica z podwójnym dyfuzorem i... gigantyczny krok na przód! Więcej komentarzy po piątkowych treningach - czytaj na f1.pl >

Więcej o: