Robert Kubica trzeci na drugim treningu

Robert Kubica miał trzeci czas drugiego treningu przed Grand Prix Turcji, siódmej eliminacji mistrzostw świata.

Polak po raz pierwszy używał podwójnego dyfuzora, przygotowanego przez inżynierów BMW Sauber. Kubica testował na torzec pod Stambułem dwa rodzaje opon podczas długich przejazdów, ale trzeci czas popołudnia dało mu szybkie okrążenie na miękkich oponach. Polak wykręcił 1.29,056 - do Heikkiego Kovalainena zabrakło mu 0,215 sekundy. Obu panów przedzielił Fernando Alonso. Kubica z podwójnym dyfuzorem i... olbrzymi krok naprzód! 3. wynik na treningu!

Robert Kubica postanowił sprawdzić miękkie opony. Polak wykonał jedno okrążenie i przesunął się na piąte miejsce. Kilka minut później wyjechał jeszcze raz i poprawił się na 1.29,056, wskakując na drugą lokatę. Ponieważ jednak przejechał tylko dwie rundy, pewnie nie miał na pokładzie zbyt wielkiej ilości paliwa.

Potem Polak próbował różnych opon wyprodukowanych z różnych mieszanek. W trakcie piątego wyjazdu pokonał aż dziesięć kółek z rzędu, uzyskując zupełnie przyzwoite rezultaty. W sumie kierowca BMW Sauber pokonał aż 35 okrążeń. Nick Heidfeld był dopiero szesnasty. Niemiec był wolniejszy od swojego kolegi o niemal 0,5 sekundy.

Na wcześniejszym treningu Polak miał kłopoty. Uzyskał na nim 16. czas (1.30,645) i miał duże problemy z balansem bolidu. - W niektórych zakrętach samochód jest nadsterowny, a w innych podsterowny - meldował krakowianin przez radio. Pierwszy trening został przerwany na trzy minuty po tym, gdy Felipe Massa pozrywał fragmenty sztucznej trawy na wyjściu z wiraży.

Wyniki

Więcej o drugim treningu - czytaj na f1.pl ?