Kubica wciąż wspomina szansę z zeszłego sezonu

- Zawsze tłumaczyłem, że taka szansa może się już nie powtórzyć - mówił w Monako Robert Kubica, powracając do sytuacji z poprzedniego sezonu. Według Polaka, na kolejną taką okazję na mistrzostwo F1 BMW może czekać nawet dziesięć lat.

W zeszłym sezonie po zwycięstwie w Kanadzie Kubica wielokrotnie nawoływał szefów BMW Saubrer do maksymalnego wysiłku. Polak licząc się w walce o końcowy triumf robił wszystko, by przedłużyć swoje szanse. Polityka BMW zakładała jednak skupienie się na przygotowaniach bolidu do kolejnego sezonu. Ostatecznie Kubica wypadł nawet z pierwszej trójki mistrzostw świata. W Turcji Kubica wreszcie z podwójnym dyfuzorem! Będzie lepiej?

- Mówiąc w zeszłym roku, że musimy wykorzystać ten moment w środku, w głowie wiedziałem, że taka okazja może się więcej nie nadarzyć - mówił Robert w Monako. - Kiedy w zeszłym roku starałem się przekonać... naciskałem, aby walczyć o mistrzostwo i naciskać do samego końca, był ku temu tylko jeden powód. Zawsze tłumaczyłem, że taka szansa może się już nie powtórzyć, albo trzeba będzie czekać pięć lat, dziesięć, a może rok. Nigdy nie wiesz, co będzie dalej.

W ostatnich wypowiedziach Mario Theissen zaprzeczał, jakoby zespół odpuścił sezon 2008 twierdząc, że po prostu modyfikacje bolidu nie dawały pożądanych efektów.

Przygotowywany tak długo tegoroczny bolid spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Nie dziwi więc, że w obliczu fatalnych wyników Kubica wciąż rozpamiętuje straconą szansę.

Więcej o straconej szansy Kubicy czytaj na f1.pl ?

Więcej o: