Sponsor Kubicy: Robert zawsze mówi to co myśli

- Nie jestem w stanie ocenić jazdy Kubicy, ale wyniki mówią same za siebie. Bez wątpienia jest bardzo dobry. Lubię go jako osobę, bo zawsze mówi to, co myśli. To rzadka cecha, a dla mnie bardzo istotna - mówi Livio Guida, szef Petronasu w Polsce.

Livio Guida od 15 lat mieszka w Polsce. Dba o interesy Petronasu, jednego ze sponsorów Roberta Kubicy, a od niedawna także ekipy kartingowej RK Kart Team, gdzie startuje Karol Basz. - Gokarty to dla mnie szkoła przed Formułą 1. Od początku były naszą pasją, a teraz kontynuujemy to z Petronasem. Mamy przyjemność współpracować z Robertem Kubicą, który zresztą był obecny przed laty na prezentacji naszego teamu. Były tam dwa gokarty, przykryte niebieskimi pokrowcami, i Robert - wówczas mistrz Włoch - je odsłonił - wspomina Guida.

Szef Petronasu w Polsce podziwia Roberta Kubicę, nie tylko jako kierowcę. - Nie jestem w stanie ocenić jego jazdy, ale wyniki mówią same za siebie. Bez wątpienia jest bardzo dobry. Lubię go jako osobę, bo zawsze mówi to, co myśli. To rzadka cecha, a dla mnie bardzo istotna - przyznaje Guida.

Kubica i BMW. Będzie lepiej? Lepiej już było! Cały wywiad z Livio Guidą - czytaj w serwisie F1.pl >