Kubica: Wreszcie mamy coś, co poprawi nasze wyniki

- Mamy poważne zmiany w samochodzie i jest to wreszcie coś, co powinno poprawić docisk auta i dać nam więcej przyczepności. Pierwsze informacje i dane z symulacji są bardzo optymistyczne, dają co najmniej pół sekundy przewagi na okrążeniu - mówi Robert Kubica przed treningami w Barcelonie. Jak nowy bolid spisuje się na torze Kubica sprawdzi już podczas piątkowych treningów.

Cały wywiad z Kubicą w serwisie PIT STOP&Nbsp?

Po frustrujących pierwszych wyścigach w sezonie, gdzie bolid BMW nie pozwalał Kubicy włączyć się do walki o punkty. Grand Prix Hiszpanii ma być dla zespołu nowym początkiem. Bolid został wyposażony w specjalny pakiet aerodynamiczny. - Mamy poważne zmiany w samochodzie i jest to wreszcie coś, co powinno poprawić docisk auta i dać nam więcej przyczepności - cieszy się Kubica. - Pierwsze informacje i dane z symulacji są bardzo optymistyczne, dają co najmniej pół sekundy przewagi na okrążeniu. Oczywiście musimy zobaczyć, co zrobili inni. Jesteśmy tak daleko za czołówką, że musimy stawiać dwa razy większe kroki, żeby nadrobić straty. Barcelonia: ten tor kierowcy znają najlepiej!

Kierowcy BMW Sauber będą na razie jeździć bez podwójnego dyfuzora, którego używa już większość ekip F1, ale inżynierowie teamu robią wszystko by nadrobić zaległości. - Z tego co wiem, nie mamy gotowego podwójnego dyfuzora, który dawałby nam taką przewagę, jakiej się spodziewamy. Celem jest wprowadzenie tego rozwiązania na Grand Prix Turcji, czyli za dwa wyścigi. Dopiero wtedy będziemy gotowi do wyciągnięcia maksymalnego potencjału z podwójnego dyfuzora - prognozuje polski kierowca.

Rozkład jazdy w GP Hiszpanii:

Piątek

Trening 1 - godz. 10

Trening 2 - godz. 14

Sobota

Trening 3 - godz. 11

Kwalifikacje - godz. 14

Niedziela

Wyścig - godz. 14

BMW grozi odejściem z F1: Dwuklasowa Formuła 1 nie jest atrakcyjna ?

Więcej o: