Robert Kubica wystąpi w Rajdzie Polski? BMW zaprzecza

Jak podaje ekspercki portal f1.pl Robert Kubica może pojawić się na Rajdzie Polski, który w tym roku po raz pierwszy jest rundą rajdowych mistrzostw świata WRC. - To zupełnie nieprawdziwa informacja - mówi Sport.pl Hanspeter Brack odpowiedzialny w BMW Sauber za kontakty z mediami.

Dyrektor rajdu: Nie było rozmowy z Kubicą.

F1.pl podaje, że 24-letni krakowianin, który od lat nie kryje swoich sympatii do rajdów, kupił właśnie samochód Skoda Fabia w specyfikacji WRC, który poprzednio należał do rajdowca Jana Kopecky'ego. - "Fabia" Kubicy to bardzo szybki samochód - komentuje znany rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. - Wygrywa odcinki specjalne na rajdach mistrzostw świata. Kopecky to również świetny zawodnik i z pewnością miał bardzo dobry samochód. A Robert Kubica zawsze się kręcił wokół rajdów a nawet w nich startował, tu w Polsce - mówi Hołowczyc.

Zdaniem serwisu niewykluczone jest, że Kubica wystartuje w czerwcu na Mazurach jako "zerówka", czyli samochód który jedzie przed rajdem. Zdarza się, że w "zerówkach" jadą znane osoby w celach promocyjnych. - My już mamy trzy "zerówki" - mówi jednak Sport.pl dyrektor rajdu Tomasz Bartoś. - Z mojej perspektywy ta informacja jest kompletną plotką - dodaje.

- To zupełnie nieprawdziwa informacja - mówi Sport.pl Hanspeter Brack odpowiedzialny w BMW Sauber za kontakty z mediami. Niewykluczone, że Kubica ma zapis w kontrakcie, który zakazuje mu startów w tego typu imprezach. O szczegółach kontraktu nikt nie może mówić, ale sam Kubica przyznał rok temu, że umowa z BMW Sauber nie pozwala mu na udział w rajdach.

Magazyn F1: Kto zyska na zmianach w F1? Niekoniecznie Kubica Więcej o Robercie Kubicy - czytaj w portalu f1.pl >