GP Bahrajnu: Kubica pojedzie cysterną

Robert Kubica do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir pojedzie najcięższym bolidem w całej stawce. Może to oznaczać, że Polak jedzie na jeden pit stop - czytamy w serwisie F1.pl.

Bolid Kubicy waży niemal 700 kg (698,6). Porównywalną masę ma tylko samochód jego kolegi z zespołu - Nicka Heidfelda (696,3 kg). Jest więc możliwość, że obaj kierowcy BMW Sauber spróbują pojechać w liczącym 57. okrążeń GP Bahrajnu na jeden pit stop.

Kubica ma rozpocząć niedzielny wyścig na twardych oponach, a po zjeździe do boksu ma założyć miękkie. Polaka czeka zatem bardzo ciężka pierwsza faza wyścigu - bolid z pewnością nie będzie prowadził się najlepiej, trzeba też będzie uważać na zużycie opon. "Trzeba będzie tylko wytrzymać nieco ponad 20 kółek na miękkich oponach - końcówka drugiego piątkowego treningu, kiedy Kubica i Heidfeld wykonywali długie przejazdy właśnie na ogumieniu z zielonym paskiem sugeruje, że takie rozwiązanie jest możliwe." - czytamy w serwisie F1.pl. Chyba tylko taktyka jazdy na jeden pit stop może przynieść punkty niemieckiej stajni.

Najlżejsze bolidy w kwalifikacjach mieli kierowcy najszybszej w czasówce Toyoty. Jarno Trulli, który w niedzielnym wyścigu wystartuje z pierwszego pola startowego miał minimalnie, o5,5 kg, lżejszy samochód niż jego partner z zespołu Timo Glock.

Korespondencja z Bahrajnu: Nadchodzi burza piaskowa | wideo

Ile ważą bolidy przed GP Bahrajnu- czytaj na F1.pl ?

Więcej o: