GP Bahrajnu: BMW Sauber na końcu

Robert Kubica i Nick Heidfeld zajęli odpowiednio 17. i 20. miejsce na popołudniowym piątkowym treningu przed Grand Prix Bahrajnu. Kierowcy BMW Sauber do najlepszych stracili niespełna 1,5 sekundy, ale przez całą sesję byli wolniejsi.

Pierwszy trening Kubica i Heidfeld zakończyli mocnym uderzeniem - obaj wyjechali na miększych oponach, których nikt poza nimi w tej sesji nie używał i wykręcili odpowiednio trzeci i drugi czas. Najszybszy był wówczas Lewis Hamilton z McLarena.

W drugiej sesji większość kierowców od razu zaczęła jeździć na miększych oponach i BMW Sauber ani przez moment nie znajdowało się w czołówce. Specyfika treningów polega na tym, że nikt nie wie jaki program realizują rywale, ale można założyć, że w ciągu 90 minut każdy kierowca przynajmniej raz próbuje powalczyć z czasem i pojechać po jak najlepszy wynik. Tak było np. z Renault - po godzinie drugiego treningu główny inżynier zespołu Pat Symonds tłumaczył. - Koncentrujemy się na symulacji wyścigu, więc wykonujemy dużo przejazdów ze sporą ilością paliwa w baku. Stąd słabe czasy [Fernando Alonso był wówczas ostatni]. Ale pod koniec sesji nasi kierowcy wyjadą na tor z niewielką ilością benzyny - zapowiadał. Korespondencja z Bahrajnu: Kubica ze szczytu na samo dno...

Alonso miał ostatecznie drugi wynik w tej sesji.

W czołówce zmieniali się kierowcy Toyoty, Red Bulla i Brawna, a więc trójki największych faworytów wyścigu, ale najszybszy był ostatecznie regularny "zwycięzca" tegorocznych treningów Nico Rosberg z Williamsa. Siódme miejsce zajął Adrian Sutil ze słabego Force India, które do Bahrajnu przywiozło przebudowany bolid.

Ci, którzy w swoich samochodach dokonali tylko kosmetycznych zmian, zamknęli tabelę z czasami - Ferrari (Felipe Massa i Kimi Raikkonen) zajęło miejsca 16. i 18., a BMW Sauber - 17. i 20. Przedostatni był Heikki Kovalainen z McLarena. Inaczej zatem niż w pierwszej sesji samochody z KERS (m.in. oba bmw, oba mclareny ) nie należały do najszybszych.

Trzeci trening zostanie rozegrany w sobotę o godz. 10. O godz. 13. rozpoczną się kwalifikacje. Start wyścigu zaplanowano na godz. 14. w niedzielę.

Wyniki II treningu przed GP Bahrajnu:

Kubica rano wolniejszy tylko od Heidfelda i Hamiltona - czytaj tutaj ?

Więcej o: