GP Bahrajnu: Kubica trzeci na pierwszym treningu

Robert Kubica wykręcił trzeci czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Bahrajnu. Najszybszy na torze Sakhir w piątek rano był mistrz świata Lewis Hamilton. Drugi trening rozpocznie się o 13.

Podczas pierwszego treningu Kubica przejechał 17 okrążeń. 1:33.938, to czas o niespełna 0.3 sekundy gorszy od Lewisa Hamiltona i minimalnie od drugiego Nicka Heidfelda (0,031 sek.). Polak był na torze szybszy od prowadzących w klasyfikacji konstruktorów kierowców Brawn GP, a także zawodników Williamsa, Toyoty i Red Bulla.

Swój najlepszy czas Polak osiągnął jadąc na supermiękkiej mieszance opon, nie wiadomo, jak ciężki miał bolid, z jaką ilością paliwa był na torze. Wiadomo natomiast, że wpływ na dobry rezultat podczas treningów miał system KERS, na którego zamontowanie w swoim samochodzie nalegał Kubica. Tor Sakhir, który ma cztery długie proste jest jednym z tych, na którym KERS jest dużą przewagą.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Kubica zanotował swoje najgorsze sesje treningowe w karierze. W Chinach był 17. i 18 ( wyniki tutaj"  ).

W sobotę o 13. kwalifikacje do niedzielnego wyścigu. Relacja na żywo w Sport.pl.

Wyniki I treningu przed GP Bahrajnu:

Relacja z treningu prosto z Bahrajnu - czytaj tutaj ?