GP Bahrajnu: Robert Kubica pojedzie w piątek z KERS

- Będę używał KERS w piątek - zapowiedział na konferencji prasowej Robert Kubica. Co z resztą weekendu? - Zobaczymy po treningach, ale plan jest taki, żeby używać go i w kwalifikacjach, i w wyścigu.

Czy Kubica może odbić się od dna w Bahrajnie? ?

Tor Sakhir w Bahrajnie teoretycznie jest idealny dla KERS, bo ma aż cztery długie proste, na których dodatkowe źródło napędu może pomóc w wyprzedzaniu. Ale Sakhir to także kilka ostrych dohamowań, podczas których KERS źle wpływa na stabilność bolidu. Na dodatek ciężkie urządzenie zwiększa degradację opon, które w Bahrajnie i tak są narażone na zniszczenie ze względu na wysokie temperatury.

- Gdybym był pewny, że KERS daje przewagę, używałbym go przez cały weekend już w Chinach - mówił Kubica na konferencji. W poprzednim Grand Prix Polak testował system na treningach, ale ostatecznie zrezygnował z niego po piątkowych jazdach. - Ciężko mi się korzysta z tego KERS, ale oczekuję, mam nadzieję, że w Bahrajnie będę miał mniejsze problemy w wyważeniem samochodu - powiedział Kubica.

- Nie oczekuję w Bahrajnie cudów z tego względu, że rok temu zdobyłem tutaj pole position, a dwa miesiące temu mieliśmy tu testy. Ale może być trochę lepiej - zakończył.

Kwalifikacje w sobotę, a wyścig o GP Bahrajnu w niedzielę o godzinie 14 czasu polskiego.

Tor w Bahrajnie najwygodniejszy dla Kubicy i BMW

Kalendarium kibica Formuły 1 na weekend 24-26 kwietnia (czas Polski):

Piątek 24.4.

9:00 - Pierwszy trening

13:00 - Drugi trening

Sobota 25.4.

10:00 - Trzeci trening

13:00 - Kwalifikacje (Relacja na żywo w Sport.pl)

Niedziela 26.4.

14:00 - Wyścig (Relacja na żywo w Sport.pl)

GP Bahrajnu: Wyścigiem wstrząśnie burza piaskowa?  ?

Więcej o: