Kubica w sezonie 2009 - Trzy starty, dwie kraksy

?Kubica uderzył w tył bolidu Trullego, co było łagodną wersją ich wielkiej kraksy z GP Kanady w 2007 roku, kiedy auto Polaka po zderzeniu z Włochem roztrzaskało się o bandę - napisała agencja Reuter. W Szanghaju Polak co prawda zdołał wrócić na tor, ale kraksa z Trullim to już drugi wypadek Kubicy w tym sezonie, który uniemożliwił mu walkę o lepszą lokatę.

Do pierwszego doszło w inaugurującym sezon GP Australii. BMW świetnie rozgrywało ten wyścig taktycznie i na ostatnich okrążeniach, dzięki wymianie opon na twardsze i trwalsze, jechał być może nawet po wygraną. Przy wyprzedzaniu Sebastiana Vettela Polak przyciął zakręt i zostawił Niemcowi niewiele miejsca. Wyjeżdżając z niego, był już zdecydowanie przed rywalem, ale Vettel, który w pewnym momencie odpuścił hamowanie i przyspieszył w kierunku środka toru, uderzył o tył bolidu Kubicy. Kierowca BMW zakończył wyścig na poboczu.

Kraksę Kubicy z Vettelem zobacz na Zczuba.tv ?

Dużo bardziej dramatycznie wyglądał jednak wypadek Kubicy z Jarno Trullim w GP Chin. Na zlanym deszczem torze w Szanghaju dochodziło do wielu kraks, groźnie wyglądającego wypadku nie uniknął tez Kubica. Przy wirażu prowadzącym na prostą startową Polak wbił się w bolid Włocha Trulliego z Toyoty. Części zdemolowanych aut obu kierowców rozsypały się po torze. Kubica po wizycie w pit stopie wrócił na tor, Trulli nie był już w stanie kontynuować jazdy. Po tej kraksie agencja Reuter przypomniała starcie kierowców sprzed blisko dwóch lat: "Kubica uderzył w tył bolidu Trullego, co było łagodną wersją ich wielkiej kraksy z GP Kanady w 2007 roku, kiedy auto Kubicy po zderzeniu z Włochem roztrzaskało się o bandę" - napisała agencja. Korespondencja z Chin: Kubica wyczerpał już limit pecha w tym sezonie

Jak wyglądała kraksa Kubicy w GP Chin? - zobacz na Zczuba.tv ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.